Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 6 Nisan 2021

  Bitcoin ve altcoin piyasasında hareketli bir gün geride kalırken, yatırımcıları sevindiren gelişmeler gündeme geldi. Günün en önemli Bitcoin ve altcoin haberleri ile fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin balinalarını takip eden Whalemap tarafından paylaşılan bilgilere göre, BTC balinalarının kümelendiği seviyeler yeni bir yükseliş beklentisi doğurdu. Kripto para uzmanları özellikle BTC fiyatında 60 bin dolarlık direncin kırılmasının ardından büyük bir yükseliş beklediklerini açıkladı. BTC balinalarının işaret ettiği yükseliş hareketinin yakın zamanda gerçekleşebileceği iddiaları kripto para basınında gündeme geldi.

  Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin 60 seviyesinin bile altına gerilemesi birçok altcoinin rekor kırmasını sağlamıştı. Bunların başında gelen XRP, son günlerdeki performansı ile yatırımcısını sevindirdi. XRP fiyatı son 3 yıllık rekoru kırmanın yanında, aynı zamanda psikolojik destek olan 1 dolara bu kadar çok yaklaşmasıyla dikkat çekti. 

  Tether, Polkadot ve Kusama'yı da desteklenen ağlar arasına ekledi. Polkadot ile Kusama’nın Tether’ın yeni teknolojik ortamı için temel hazırlayabileceğini vurgulandı. ABD’de kurumsal yatırımcılara hizmet eden CoinShares, dev bütçeli firmaların kripto para alım satım işlemlerine aracılık ediyor. CoinShares‘in yeni ürünü olan Litecoin ETP‘si bugün kripto para topluluğuna tanıtıldı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında oldukça volatil bir gün yaşandı. Haberin yazıldığı an itibarıyla kripto para borsalarından gelen verilere göre BTC gün içinde 57 bin 403 dolar ile 59 bin 487 dolar arasında oynadı. BTC yatırımcıları beklentilerin uzağında kalan piyasada yüzde 2’ye yakın kayıp yaşadı. Altcoin projelerinde ise Ethereum fiyatında da yüzde 1.49’luk kayıp dikkatlerden kaçmadı. Günün en önemli fiyat hareketi son günlerin yıldızı XRP’den geldi

  XRP fiyatında yüzde 23 oranındaki artış devam ederken 1 doların üzerine çıkmasıyla yeni bir rekor görüldü. XRP fiyatındaki bu ivme, onu en değerli kripto para birimleri sıralamasından yeniden 3. sıraya kadar yükseltti. XRP fiyatı an itibarıyla 1 dolardan çok az düşük seviyeden işlem görmeye devam ediyor. ADA ve BNB fiyatında da kademeli artış devam etti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle