Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 4 Şubat 2022

  Kripto para piyasası genelinde inişli çıkışlı fiyat hareketlilikleri devam ediyor. Yön arayışında zaman zaman düzeltmeler yaşayan kripto paralarda yatırımcılar piyasadaki belirsizliğin sona ermesini bekliyor. Bu süreçte Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler altcoin piyasası üzerinde de etki yaratıyor.

  4 Şubat 2022 Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD'de tarım dışı istihdam verileri açıklandı.  Beklentilerin ciddi şekilde üzerinde gelen veriler artı 467 bin kişi olarak açıklandı. 150 bin ilâ 200 bin arasında gösterilen beklentileri katlayan bu verilerin açıklanmasıyla Bitcoin ve kripto paralarda hareketlilik yaşandı. BTC günlük kazançlarından bir kısmını geri verdi.

  Yüklü miktarda BTC alımları ile gündemden düşmeyen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, bu hedef için yeni yöntemler arayışına girdi. Michael Saylor, firmasının hissesi olan MSTR'yi almanın, Bitcoin odaklı yatırım fonlarından bile daha iyi olduğunu söylerken sahip oldukları BTC ile borç alıp daha fazla Bitcoin almayı planladıklarını açıkladı.

  ABD borsasında listelenen Amazon şirketi, 2021 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu açıkladı. Beklentinin üzerinde gelen rakamlarla birlikte Amazon hisseleri, kapanış sonrası işlemlerde yüzde 17 yükselirken, buna paralel bir şekilde Bitcoin fiyatında da yükseliş hareketleri görüldü. 

  Altcoinlerde ise Ethereum balinalarının gözüne kestirdiği yeni kripto para birimi dikkat çekti. Balina izleme platformu WhaleStats raporuna göre, balinalar düşük değerli altcoin Render Token (RNDR) satın almaya devam ediyor. 

  Popüler altcoin projelerinden Baby Doge coin, Bundesliga’da mücadele eden Hoffenheim ile anlaştı. Baby Doge proje ekibi, Alman kulübüne özel NFT'ler üreteceğini duyurdu. Bu haber Baby Doge fiyatına olumlu yansıdı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Popüler borsalardaki hareketliliğe bakıldığında BTC fiyatında yüzde 3 yükselişle yeniden 37.650 dolarlı seviyeler görülüyor. Lider altcoin ETH günün en çok değer kazanan altcoini olarak yüzde 7’nin üzerinde artışla öne çıkıyor. Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi içinde yer alan tüm projelerde pozitif sinyaller görülürken SOL ve DOT coinlerdeki yükseliş yatırımcısını sevindiriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle