Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 4 Kasım 2022

  Kripto para piyasasında konsolidasyon süreci devam ederken Bitcoin (BTC) yeniden yükseliş hareketleriyle gündeme geliyor. BTC’deki yükseliş hareketi piyasa değerine göre ilk 10 listesinde bulunan bazı altcoin fiyatlarına olumlu sinyaller gösteriyor.

  4 Kasım Cuma gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD’de küresel piyasalar tarafından merakla beklenen tarım dışı istihdam ve işsizlik verileri açıklandı. Tarım dışı istihdam 261 bin olurken bu veri sonrası kripto paralarda olumlu sinyaller görüldü. 

  ABD merkezli dev fon yönetim şirketi BlackRock, USDC stablecoinleri güvence altına alan fon başlatmak için SEC’e başvuru yaptı. USDC rezervini likidite, itibar ve daha fazlası olmak üzere riski en aza indirecek şekilde yönetmeyi hedefleyen şirketin bu hamlesi sektör açısından olumlu karşılandı. 

  Bankacılık devi JPMorgan, kripto para sektöründeki düşüş hareketlerinin bir süre daha devam edebileceğini vurguladı. Analistlerin açıklamasında “Yükselen enflasyonun kripto pazarlarındaki mevcut zayıflığın uzun süreli olma olasılığını artırdığı için endişe verici bir gelişme olduğunu düşünüyoruz.” ifadeleri yer aldı. 

  Kanada’nın devlete bağlı elektrik firması Hydro-Quebec, kripto madencilerine enerji verilmesinin yasaklanması gerektiğini söyledi. Elektrik dağıtım kurumu Regie de l’energie‘ye kripto endüstrisine yönelik hizmetleri askıya alma talebinde bulunan firma tepkilerin odağı haline geldi. 

  Uluslararası bankacılık devi Standard Chartered, ödeme işlemlerinde blockchain teknolojisini kullanan Partior’a yatırım yaptı. Böylelikle Standard Chartered, Partior’un ilk Euro takas bankası oldu.

  Son dönemde eleştirilerin hedefi olan Aptos (APT) CEO’su Mo Shaikh, token dağıtımında adil davrandıklarını öne sürdü: “Tokenomik dağılımımıza bakarsanız, yatırımcılar için tüm Blockchainler arasında en düşük dağılıma sahip olduğumuzu görürsünüz. Diğer projelere kıyasla bile gördüğümüz en adil projelerden biri Aptos.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC yüzde 1.88 artışla 20.486 dolardan işlem görüyor. ETH ise yüzde 2.76 yükselişle 1.572 dolara ulaştı. Popüler altcoinlerde BNB, ADA ve SOL coin fiyatlarında kademeli yükseliş sürerken XRP ise yüzde 7.74 oranında değer kazandı. Piyasadan negatif ayrışan DOGE ise yüzde 8’den fazla kayıpla yatırımcısını üzüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle