Kripto Para

BTC tekrar 30 bin doların altına sarkabilir mi?

  Kripto para piyasası oldukça verimsiz geçen Mayıs ve Haziran aylarından sonra yeni aya giriş yaptı. Yeni dönemin gelmesi ile birlikte Bitcoin (BTC) ve altcoin fiyatlarında beklenti ve tahminler de değişmeye başladı. ABD’li bankacılık devi JPMorgan, Bitcoin’in tekrar 30 bin dolar altına sarkabileceği tahmininde bulundu.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Mayıs ayı ortalarında çeşitli gelişmelere bağlı olarak çok sert düşüşler yaşadı ve 30 bin dolar seviyesini gördü. Haziran ayında toparlanma işaretleri görülmüş olsa da genel anlamda Haziran ayının da verimsiz geçtiğini söylemek mümkün. Üstelik 22 Haziran tarihinde BTC’nin 28 bin 800 dolar seviyesini de görmüş olduğu göz önüne alındığında Bitcoin’in yaklaşık 1,5 aydır düşüş eğiliminden çıkamadığı görülüyor. Temmuz ayının gelmesi ile birlikte piyasada yeni tahminler ve beklentiler de gündeme gelmeye başladı.

  JPMorgan Analistlerinin Fiyat Tahmini: 25 Bin Dolar

  ABD’li bankacılık devi JPMorgan Chase de Bitcoin ile ilgili yeni fiyat tahminlerini paylaştı. JPMorgan’ın uzman analistlerinden olan Veronica Mejia Bustamante ve Josh Younger’a göre piyasada bir kez daha fiyat düzeltmesi görülecek. Diğer uzman analistler ise BTC fiyatının 25 bin dolara kadar gerileyeceğini düşünüyor. Bu tahminin gerçekleşmesi için BTC’nin yaklaşık %27 oranında değer kaybetmesi gerekiyor. JPMorgan analistleri, yakın tarihli bir raporda piyasada iyileşme sürecinin çoktan başlamış olduğunu da dile getirmişti.

  Analistler Düşüşün Arkasında “Satış Baskısı” Olacağını Düşünüyor

  Bustamante ve Younger’a göre gelecek olan düşüşün arka planında, elinde BTC olanların satış pozisyonuna geçmesi yer alacak. JPMorgan, bu satışlar sonrası oluşacak olan satış baskısı ile gelecek olan dip fiyatlarda BTC için bir alım fırsatı oluşacağını düşünüyor. JPMorgan’ın Bitcoin’in 30 bin dolar altına sarkacağı yorumuna ünlü kripto analisti Olumide Adesine de katıldı. Ancak sonrası için Adesine’in fikirleri biraz daha değişiklik gösteriyor.

  Adesine Fiyatın Katlanacağını Düşünüyor

  Bitcoin uzunca bir süredir 35 bin doların yakınlarında fiyatlanıyor. JPMorgan’ın fiyat tahminine katılan Adesine’ne göre görülecek olan dip noktasından sonra Bitcoin artışa geçtiğinde, uzun vadede değeri katlanarak artmaya devam edecek. BTC fiyatının piyasadaki gelişmelere nasıl tepki vereceği takip edilecek.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle