Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 27 Ocak 2023

  Kripto para piyasaları hafta sonuna yaklaşırken sakin seyrini koruyor. Lider kripto para biriminin 23 bin dolar direnci ile mücadele ettiği bugün altcoin’ler nispeten sakin seyrediyor.

  27 Ocak 2023 Cuma gününde kripto para piyasalarında yaşanan önemli gelişmeleri ve fiyat hareketlerini haber özetimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bir Bitcoin ETF’sini daha reddetti! Şartları yerine getirmediği ve dolandırıcılık riski gibi mazeretler öne süren SEC, ARK 21Shares ETF’ye onay vermedi.

  Singapur merkezli kripto para borsası FTX’in devam eden iflas davasında avukatların ilginç talebi herkesi şaşırttı. Kötüye kullanım nedeniyle FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’in soruşturması sürerken FTX avukatları, Bankman-Fried’in yakın ailesinden bazı isimlerin bilinçli olarak işbirliğinden kaçtıklarını ve sorgulanmalarını söylediler.

  Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, sabit kripto paralar için bir puanlama sistemi geliştiriyor. Bloomberg’in kaynaklarına göre Moody’s, rezerv onaylarının kalitesine bağlı olarak 20 stabilcoin’i kapsayacak bir puanlama sistemi geliştirmeye başladı.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yeni bir delist etkinliğine hazırlanıyor. Borsadan yapılan açıklamada, “Binance Margin, 2023-02-10 09.00 (TSİ) itibariyle JST, SNM e SUN’ı Cross Margin’den ödünç alınabilir varlıklar listesinden çıkaracak” ifadeleri ile delist kararı duyuruldu.

  Usta analist ve trader Michael van de Poppe, Bitcoin ve Ethereum’da büyük döngünün yeni başladığını iddia etti! Ethereum’da 1.400 – 1.600 bandına işaret eden van de Poppe, Bitcoin’in birkaç yıl içinde 200 bin dolara ulaşabileceğini belirtti.

  Bitcoin korku endeksi, son 1 yıl içinde ilk kez olumlu bir sinyal verdi! Kripto yatırımcılarının piyasaya olan bakış açısını değerlendiren endeks son 10 aydır ilk kez risk iştahı bölgesine ulaşarak artan BTC güvenini gösterdi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bitcoin bugün 23 bin doların üzerini test etmenin ardından gelen kar satışları ile 22 bin 882 dolara geriledi. En büyük altcoin’de son 24 saatte yüzde 2,97 düşüş gözlenirken, bu düşüşle ETH fiyatı bin 570 dolar düzeylerine çekildi. SOL yüzde 4,54’lük bir düşüşle 23,56 dolara gerilerken, günün flaş ismi yüzde 9,47’lik artışla fiyatını 0,002298 dolara çıkaran Holo (HOT) Coin oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle