Kripto Para

Huobi Global imzayı attı, borsa satılıyor!

  Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Huobi Global, hisselerinin çoğunluğunu Hong Kong merkezli yatırım şirketi About Capital’in kontrolüne devretti. İki firma arasındaki satın alma işleminin finansal şartları açıklanmadı. Huobi’nin erken aşamadaki satın alma görüşmelerinde Binance, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Tron’un kurucusu Justin Sun’ın da bulunduğu iddia edilmişti.

  Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi Globel’de, en büyük hissedar Li Lin’in hisselerinin satışı için Hong Kong merkezli yatırım şirketi About Capital ile anlaşma sağlandı. Huobi Global borsasından yapılan açıklamaya göre borsanın yeni sahibi, böylece About Capital Management olacak. İşlemlerin tamamlanmasıyla birlikte About Capital, Huobi Global hisselerinin büyük bir kısmını kontrol edecek. Ancak açıklamaya göre söz konusu satın alma anlaşması, temel operasyonlar ve işletme konusuna etki etmeyecek.

  Huobi Global’in Çoğunluk Hisseleri Satıldı

  About Capital tarafından yapılan açıklamaya göre anlaşma işlemlerinin tamamlanmasından sonra Huobi Global, içerisinde sektörde lider küresel strateji danışmanlık ekiplerinin, marj ve risk fonu için yeterli sermaye enjeksiyonunun olduğu bazı uluslararası marka tanıtımı ve iş geliştirme teşvikleri ile birlikte rekabet gücünü daha fazla artırmaya yönelik adım ve önlemleri benimseyecek. Böylece Huobi, teşviklerin hayata geçirilmesiyle beraber uluslararası yatırımcılara birinci sınıf yatırım ve alım-satım hizmetleri sunma noktasında daha iyi bir konuma gelecek.

  About Capital CEO’sunun Açıklamaları

  2008 yılında kurulan About Capital şirketin, Asya’da en iyi performans gösteren fonlar arasında prestijli ödüllere layık gösteriliyor. Anlaşma sonrasında açıklamada bulunan About Capital CEO’su Ted Chen, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  “İşlemlerin tamamlanmasından mutluluk duyuyoruz. Huobi Global, milyonlarca uluslararası kullanıcısına en iyi sanal varlık yatırım hizmetlerini sunuyor. Sanal varlık sektörü hala erken aşamada ve uzun vadeli büyüme için muazzam bir ivme kazanma potansiyeli olduğuna inanıyor. Risk sermayesi iyileştirmesi, kurumsal iş geliştirme ve küresel markalaşma girişimlerine odaklanarak, Huobi operasyonlarını daha da iyileştirme konusunda kararlıyız.”

  SBF İddiaları Reddetmişti

  Huobi Global borsasının satışına ilişkin olarak daha önce gündeme gelen haberlerde Binance’ın, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın ve Tron’un kurucusu Justin Sun’ın da borsanın erken aşamadaki satın alma görüşmelerinde yer aldığı iddia edilmişti. Ancak SBF bu iddiaları reddetmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle