Kripto Para

Kripto Para Günün Günün Haber Özeti – 22 Mart 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) pozitif yönde başladığı haftanın ilk işlem gününde beklenilen desteği göremedi. Bitcoin boğalarının yükseliş mücadelesi bugün de başarısız kalırken altcoin fiyatlarında da volatil bir grafik izlendi. Ripple (XRP) ve SEC davası hakkında gelen son haberler XRP fiyatını adeta uçuşa geçirdi.

  22 Mart Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin piyasasını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  New York merkezli yatırım şirketi SkyBridge Capital, Bitcoin ETF ürünü için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) başvuruda bulunmasıyla dikkat çekti. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu hamle, uzmanlar tarafından Bitcoin fiyatına olumlu yansıma yapacağı şeklinde oyumlandı. Wall Street dünyasının tanınan isimlerinden Bitcoin hakkındaki görüşlerini değiştirdiğini belirten Jordan Belfort, fiyat için 100 bin dolar hedefini gösterdi. 

  Bu gelişmelerin Bitcoin fiyatına pozitif yansıdığı günün saatlerinde Bitcoin fiyatında kademli bir yükseliş görüldü. Ancak BTC boğalarının yeterli desteği bulamaması ve ABD Merkez Bankası (FED) Jerome Powell tarafından yapılan açıklamalar piyasadaki yönü tersine çevirdi. Powell, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin şu ana kadar değer koruma konusunda yetersiz kaldıklarını ve bunların sadece spekülasyon varlığı olduğunu söyledi. 

  Altcoin piyasasında ise Ripple (XRP) ile SEC davasından gelen son bilgiler, XRP kripto para biriminin delist edildiği borsalarda yeniden işleme açılabileceğini aktardı. XRP yatırımcıları tarafından sevinçle karşılanan bu gelişmenin ardından fiyat adeta uçuşa geçti

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı gün içinde en yüksek 58 bin 379 dolar ile en düşük 56 bin 357 dolar seviyelerini test etti. Durgun seyrine devam eden BTC fiyatı borsalardan gelen güncel verilere göre haberin hazırlandığı an itibarıyla 57 bin dolar seviyesinde görülüyor.

  Altcoinlerde en kayda değer değişim XRP fiyatında yaşandı. Listeleme söylentisinin ardından XRP fiyatında yüzde 15 oranında değer artışı ile 0.57 dolara ulaşıldı. Cardano (ADA) kripto para birimi de yüzde 2.23 oranıyla günün düşüş yaşayan dijital varlıklarından oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle