Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 20 Mart – 27 Mart 2021

  Bitcoin fiyatında yaşanan sert düzeltme hareketinin damga vurduğu 20 Mart – 27 Mart haftasında altcoin fiyatlarında da hareketlilik gözlemlendi. Lider kripto para biriminin peşinden büyük kayıplar veren altcoin projeleri, haftanın genelinde yatırımcılarına kazançlı bir grafik çizebildi. 

  Geride bıraktığımız haftada yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerini ve bu altcoinler hakkında öne çıkan tüm gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  AscendEX (BitMax) Token

  BitMax kripto para borsasının listelediği kripto para birimlerinden AscendEX, bu haftanın en çok kazandıran altcoin projesi oldu. Profesyonel ve perakende tüccarlara hizmet veren kripto ve dijital varlık ticaret platformu olan BitMax, son duyurusu ile dikkatleri üzerine çekti. Dünyada İngilizce konuşanlar için AscendEX ve Çince konuşanlar için Dingfeng adı verilen projenin platformda yeniden başlatıldığını duyurdu.

  İlk etapta 2018 yılında başlatılan BitMax ticaret merkezi, üç yıllık istikrarlı büyüme sonrasında yerel kripto para biriminin de benimsenmesini sağladı. AscendEx CEO'su George Cao, açıklamasında şunları söyledi: “Pek çok kişi Bitcoin ve DeFi projelerinde görülmemiş hatta önemli bir servet biriktirebilen yeni keşfedilen erişim yoluyla artan değerlemesinden faydalandı. Bu dönüşüm yaşamlarımızda eşi benzeri görülmemiş bir durumdur.” AscendEX Token son 7 günde yatırımcısına yüzde 89.12 oranında kazandırarak listenin zirvesinde yer aldı. 

  Dent (DENT)

  Geniş bant servis sağlayıcısı olan Dent Wireless’ın yerel kripto para birimi olarak yatırımcıların dikkatini çeken Dent (DENT), geride kalan haftada piyasa değerini yükseltmeyi başardı. Kendi klasmanında piyasa değerine göre en iyi 100 kripto para birimi içinde tartışmasız en iyi altcoin uygulayıcı olarak görülüyor. DENT her ne kadar 0.01006 dolarlık düşük bir değerden işlem görse de son 7 gün içinde yüzde 81.29 oranında bir artış elde ederek yatırımcısını sevindirdi. DENT fiyatı geçen yıl kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 14 bin daha fazla seviyeden işlem görmeye devam ediyor. 

  Ankr (ANKR)

  Kolay ve uygun fiyatlı blockchain node barındırma çözümleri sağlamak için paylaşılan kaynakları kullanan bir çözüm sunan Ankr, bu hafta da yatırımcısını sevindirdi. Tanımlanmış bir gerçek ürün sunumu sayesinde uzun vadede sürdürülebilir destek sağlayan ANKR token, haftanın en çok kazandıran kripto para projeleri arasında yer aldı. Kullanıcılarının blockchain teknolojisine ve DeFi uygulamalarına kolayca bağlanmasını amaçlayan ANKR fiyatında haftalık bazda yüzde 70 oranında değer artışı görüldü.

  Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından ABD merkezli Coinbase, kullanıcılarına bu hafta ANKR token alım satım işlemlerini açtı. Coinbase listeleme duyurusunun ardından hızlı bir yükseliş ivmesi kazanan proje, altcoinleri sert vuran düzeltme hareketine rağmen yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Popüler borsanın kullanıcıları ANKR tokena büyük ilgi gösterdi. 

  Filecoin (FIL)

  Altcoin yatırımcılarının portföyünde yer verdikleri Filecoin (FIL) bu hafta yükseliş ivmesiyle dikkatleri üzerine çekti. FIL token, kripto para piyasasında yaşanan sert düzeltme hareketinden olumsuz etkilense de hafta boyunca bol kazançlı bir görünüm çizmeyi başardı. FIL fiyatındaki yükselişte ilk yatırımcı coinlerinin piyasaya sürülmesi büyük katkı sağladı. Bunun yanı sıra Coinbase kripto para borsasının yeni depolama hizmeti sunması FIL fiyatına olumlu yansıdı.

  Haftalık bazda yatırımcısına yüzde 61.02 oranında kazandıran Filecoin (FIL) fiyatındaki yükselişte LPT’nin ikili madencilik testinin başladığı duyurusu önem kazandı. Filecoin ve LINK arasındaki ortaklık sebebiyle bu kripto para projesinin özellikle Çin fonlarından destek görmesi fiyatın yükselen grafiğini destekledi. Son olarak yatırım şirketi Grayscale, yönetimi altındaki 1.3 milyon dolarlık varlıkların Filecoin tabanlı güvene alınmasını duyurunca FIL fiyatı uçuşa geçti. 

  Harmony (ONE)

  Haftanın en çok kazandıran altcoin projeleri arasında yer alan Harmony (ONE), hız, güvenlik, ölçeklenebilirlik ve enerji tasarrufu odaklı olmasıyla dikkat çekiyor.  Harmony kullanıcıları, ikili arasında bulunan köprü sayesinde Ethereum tabanlı araç ve uygulamaları kullanabiliyorlar. Binance Smart Chain ile Harmony arasında kurulan köprünün ağ içi yönetişim uygulamasını başlatması ONE fiyatına da olumlu yansıdı. Böylelikle BSC sayesinde Harmony topluluğu kademeli olarak karar alabilecek. 

  Bu hafta lider kripto para biriminin yaşadığı sert düzeltmenin olumsuz etkileri altcoin piyasasında da görüldü. Ancak son 1 haftalık grafiğinde yüzde 60 oranında yükseliş ivmesi kazanan Harmony (ONE) bu performansı ile en çok kazandıran altcoinler arasına girmeyi başardı. Yatırımcılarının yüzünü güldüren ONE token fiyatı 0.1797 dolardan işlem görürken analistlerin beklentileri yükselişin devam edeceği yönündeydi. 

  PancakeSwap (CAKE)

  Pancakeswap, kullanıcıların enflasyon endişelerini gidermek için emisyon oylaması gerçekleştirdi. Bu oylamanın ardından CAKE dolaşımından yüzde 20 oranında varlık çıkartıldı. Böylelikle arz-talep dengesi kurularak PancakeSwap (CAKE) fiyatının umut verici bir grafiğe oturtulması sağlandı. Kripto para uzmanları bu emisyon oylamasının, kısa vadede olumsuz gibi görülse de uzun vadede CAKE fiyatına olumlu yansıyacağını düşünüyor. PancakeSwap (CAKE) son 7 gün içinde yüzde 55.94 oranında değer kazanarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. CAKE fiyatının önümüzdeki dönemde kademeli olarak yükselişine devam edeceği inancı fiyatın üst seviyelerde kalmasını destekliyor. 

  THETA (THETA)

  Theta Network’ün son 7 gün içerisinde en iyi performans gösteren kripto paralar içerisinde yer alması da dikkatlerden kaçmadı. THETA iki haftadan fazla bir süredir en iyi performans gösteren altcoinler arasında yer alıyor. En büyük kripto para borsalarında listelendikten sonra daha da göz önüne çıkan altcoin projesinin yükselişine bu duyuruların etkili olması sebep olarak gösterildi. THETA fiyatı son 7 gün içinde yüzde 46’dan fazla değer kazanarak yeniden 12 doların üzerine çıkmasını sağladı. 

  Ripple (XRP)

  Başı SEC davası ile dertte olan Ripple, büyük miktarlarda XRP'nin cüzdanlar ve borsalar arasında hareketini kolaylaştırdı. Kripto veri takip ve izleme şirketi Whale Alert tarafından açıklanan yeni bilgiler, bu işlemlerde taşınan miktarın yaklaşık 55 milyon XRP olduğunu tespit etti. Bu kadar yüklü miktarda XRP transferinin gerçekleşmesinden sonra yatırımcıların XRP projesine olan talepleri de giderek arttı. 

  Toplamda 35 milyon XRP değerindeki borsa hareketlerinde Binance kripto para borsasından bir adres de dahil edildi. XRP balinalarının Binance cüzdanlarında iki farklı işlemle aktarılması kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. XRP destekçileri, SEC – Ripple davasındaki en son gelişmelerden memnun kaldı. Birçok XRP destekçisi, yakında kripto borsalarını XRP'yi yeniden kullanmaya ikna edebilecek bir çözüm olasılığını göz önünde bulundurarak fiyatın yükselişini destekliyor. XRP fiyatının 7 günlük grafiğinde sert düzeltmeye rağmen yüzde 17 oranında değer artışı görülüyor. 

  Pundi X (NPXS)

  Toplulukta tokenların azaltılmasına yönelik bir oylama yapan Pundi X kullanıcıları bu oylama sayesinde mevcut gas ücreti ortadan kaldırmaya karar verdi. Kripto para platformu Blockfolio, NPXS ve DENT’i uluslararası kullanıcılara sundu. ProBit borsası, NPXS ve PUNDIX swap işlemlerini destekleyeceğini açıkladı. Bu gelişmelerle birlikte Pundi X (NPXS) fiyatı son 7 gün içinde sert düzeltmeye rağmen yüzde 10’un üzerinde değer kazanarak 0.0008401 dolara yükseldi. Pundi X altcoin piyasasında son 3 haftadır yatırımcılarına kazandırmasıyla büyük ilgi görmeye devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle