Kriptopara

Güncel DOT Coin Fiyat Tahminleri 2021, 2022

  Özellikle merkeziyetsiz finansal işlemlerin nabzını tutanlar DOT Coin hakkındaki gelişmeleri ve tahminleri araştırıyorlar. En çok merak edilenler ise DOT Coin için 2021 ve 2022 senesine yönelik yapılan fiyat tahminleri. Bu yazımızda merak edilenlere ışık tutmak için analistlerin DOT Coin için gündeme taşıdıkları 2021 ve 2022 senesi fiyat tahminlerini sunacağız.

  Güncel DOT Coin Fiyat Tahminleri 2021

  Analistlerin güncel DOT Coin fiyat tahminlerine bakıldığında değer kaybı yönünde tahminlerin yoğunlukta olduğu görülüyor. Analistler, DOT Coin’in 2021 senesi Haziran ayını değer kaybı ile kapatabileceğini açıklıyorlar. DOT Coin’in 2021 Ağustos ayı içinde değer kazanımı yapabileceğini ancak sene sonunda fiyat düşüşünün gündemde olabileceğini açıkladılar. Analistlere göre DOT Coin 2021 sene sonunda 20 dolar ile 25 dolar bandı arasında yer alabilir.

  Neden Düşüş Ön Planda?

  Analistler DOT Coin geleceğinin 2021 senesi içinde değer kaybını günde taşıyabileceğini belirttiler. Kripto paraların temel davranışına bağlı olarak değer kazanımlarının da belirli noktalarda kayda geçebileceğini ancak kayıpların daha fazla olabileceğini vurguladılar. Bu tahmini yapmalarının sebebinin ise Glassnode tarafından yayınlanan rapor verileri olduğunu belirttiler. Rapora göre 2021’de artık NFT ve Defi protokolüne olan ilgi düşmeye başlıyor.

  Analistler ise DOT Coin’in büyük bir talebi merkeziyetsiz finansal işlemler yani DeFi ekosistem ile bağlantılı işlemler üzerinden çektiğini açıklıyorlar. Bu alana olan ilgi düşüşü ile DOT Coin fiyatında gerileme görülebileceği ifade edildi.

  Güncel DOT Coin Fiyat Tahminleri 2022

  Analistlere göre DOT Coin, 2022 sene başında değer kazanımı yaşayabilir. Bu noktada fiyat tahminini ise maksimum 40 dolar ile 45 dolar bandı arasında yaptılar. Uzman analistler ve analist toplulukları, 2021 senesi Eylül ayında ise DOT Coin fiyatının 30 ile 35 dolar bandına dönüş yapabileceğini belirttiler.

  Analistlerin Polkadot Fiyat Tahminleri Neler?

  DOT Coin hakkında 2021 ve 2022 seneleri için fiyat tahminlerini veren önemli analistler bulunuyor. Bunlar; Aayush Jindal, WalletInvestor analistleri ve Kaleo tahminleri yapan önemli analistler. Yazımızın bu bölümünde değer kaybı beklentisi ile gündeme gelen DOT Coin ile ilgili analist tahminlerini bir araya getirdik. İşte DOT Coin için analistlerin yaptığı 2021 ve 2022 senesi fiyat tahminleri:

  Aayush Jindal Polkadot Coin Fiyat Tahmini

  Aayush Jindal, DOT Coin’in 2021 senesi içinde değer kaybı yaşayabileceğini tahmin ediyor. Analiste göre ilgi azalışına tabi olan DeFi piyasası etkisi ile DOT Coin 2021 Eylül ayında değer kaybedebilir. Bu noktada fiyatın ise 20 dolar ile 25 dolar bandı arasında yer alabileceğini açıkladı. 2021 Ağustos’ta 30 dolar bandına fiyat yükselişi olabileceğini ancak ardından değer kaybı yaşanabileceğini açıklıyor.

  WalletInvestor Polkadot Fiyat Beklentisi

  WalletInvestor analistlerine göre, DOT Coin 2021 yılı Şubat ayında 40 dolar ile 45 dolar bandı arasında yer alabilir. Bu kapsamda bir değer kazanımının kayda geçebileceği bekleniyor. Ancak 2021 senesi ikinci yarısında ise DOT Coin fiyatının 25 dolar ile 30 dolar bant seviyesine iniş yapabileceği açıklandı.

  Kaleo DOT Fiyat Tahmini

  Kaleo, DOT Coin’in en yakın tarihte değer kaybı içinde olacağını düşünen analistlerden bir oldu. Kaleo, DOT Coin’in 2021 senesi Temmuz başında 20 dolar düzeyinde fiyatlanabileceğini açıklıyor. Analist 2022 senesinin ise DOT Coin için istikrarsız geçebileceğini, değer kayıplarının değer kazanımlarından daha fazla noktada gündeme yansıyabileceğini açıklıyor. Kaleo’ya göre, DOT Coin merkeziyetsiz finansal işlemlerden bir nebze uzaklaşmaya başlayan yatırımcıların etkisi ile alım taleplerindeki oranı düşürebilir.

  Sonuç

  DOT Coin analistlerin son tahminlerine göre geleceği diğer altcoinler kadar parlak görülmeyen bir varlık. 2021 ve 2022’de değer kayıplarını biraz daha ön planda olabileceği düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle