Kripto Para

ABD kripto sektöründe kader anı! Teklif onaylanacak mı?

  ABD’de büyük tartışmalara sebep olan altyapı kanun teklifinin kripto para maddeleri yine gündeme geldi. Coinbase CEO'su Brian Armstrong, tarihi açıklamalar yaparak ABD’lilerin yeni teknolojiye girişlerini engelleyen hamlelere karşı tepkisini dile getirdi…

  Coinbase CEO'su Brian Armstrong, ABD’deki altyapı kanun teklifinde yer alan kripto para maddesine karşı tepkisini sert bir şekilde dile getirdi. Senatör Pat Toomey’in ardından tepkili yaklaşımını sürdüren Armstrong, dün de vergi paketinin mantıksız olduğunu takipçileriyle paylaşmıştı.

  Twitter hesabından sert açıklamalar yapan Coinbase CEO'su, kanun teklifindeki değişiklik önerisinin ABD’deki kripto para gelişimine büyük darbe indireceğini söyledi. “ABD’deki kripto para evreninin kaderi bu gece belli oluyor. Bu çok yanlış” diyen Armstrong, sosyal medyada büyük destek gördü.

  “Bu Korkunç Bir Durum”

  ABD merkezli en büyük kripto para borsasının kurucusu kanun değişikliğine şu şekilde yanıt verdi: “Geleceğimizi belirlediğimiz bazı anlar vardır. Onlardan biri de şu anda Senato’da, altyapı kanun teklifinde yaşanıyor. 11. saatte Mark Warner, kripto para sektöründe hangi teknolojinin iyi, hangisinin kötü olduğunu belirleyen bir değişiklik önergesi vermişti. Bu korkunç bir durum.”

  Senatör Warner’ın hisse kanıtı doğrulayıcılarının uyumluluk kurallarına tabi olmasını neden istediğini anlayamadığını söyleyen Armstrong şöyle devam etti: “Ancak Senato hangi tarz kripto teknolojisinin regülasyonlar tarafından uygun görüleceğine karar verebiliyor. Kendimizi böyle bir durumda buluyoruz. Burada hükümet, kripto gibi yeni doğmuş bir sektörde neyin iyi ve neyin kötü olduğuna karar veriyor. Bu sektörde neredeyse her ay yeni teknoloji geliştiriliyor.”

  “ABD’de İnterneti Kaçırdığımızı Düşünün”

  Kripto para sektörünün hala çok erken evrelerinde olduğunu dile getiren Coinbase CEO’su, ABD’deki kripto para sektörünün karşı karşıya olduğu büyük tehlikeyi vurguladı: “Eğer ABD, kriptodaki inovasyonu bırakırsa, finans dünyasında durgun bir su olma riskiyle karşı karşıya kalacak. Ve bunu ekonominin en hızlı gelişen sektörlerinden birinde yaşamış olacak. İnternetin gelişimini kaçırdığımızı ve en büyük internet şirketlerinin deniz aşırı ülkelerde kurulduğunu düşünün.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle