Kripto Para

ETH, piyasanın kaymağını yiyor! 3 bin dolar üstü test edildi

  Lider altcoin Ethereum’un (ETH) fiyatı hafta sonunda yeniden artışa geçti. 5 Ağustos Perşembe günü Londra hard forku gerçekleştikten sonra ETH fiyatı volatilite göstermişti. 7 Ağustos tarihinde ETH ciddi bir atakla bu volatilitenin yönünü yukarı kırmayı başardı. Analistler ETH fiyatı için ne diyor?

  Kripto para piyasaları Mayıs döneminde Bitcoin’in (BTC) çöküşüne ayak uydurarak genel anlamda sert bir geri çekilme yaşadı. Bu ciddi geri çekilmede öncü olan BTC, Nisan-Mayıs arasındaki süreçte ise bayrağı nispeten Ethereum’a (ETH) devretmiş durumdaydı. Zira BTC 14 Nisan’da64 bin 890 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra Mayıs ortalarına kadar 55 bin dolar etrafında fiyatlanmaya başlamıştı. Ancak bu süreçte ETH yükseliş eğilimini koruyarak, birçok kez rekorunu tazelemişti. Son olarak 12 Mayıs’ta fiyat rekoru kıran ETH, 7 Ağustos tarihinde bir kez daha 3 bin doların üzerine çıktı.

  Piyasa Dinamikleri Ethereum’u Destekledi

  Mayıs ayındaki genel çöküşün ardından piyasada 21 Temmuz tarihinden itibaren genel bir toparlanma başlamıştı. Bu toparlanmada başrolde bulunan BTC, yeniden 40 bin dolar üzerini test etmişti. Genel toparlanmaya ayak uyduran ve yukarı yönlü hareketlenen ETH için de benzer şekilde 3 bin dolar mücadelesinin görülüp görülmeyeceği merak ediliyordu. Perşembe günü gerçekleştirilen Londra hard forku ile piyasadaki genel toparlanma bir araya gelince, ETH de tekrar 3 bin doların üzerine çıkmayı başardı.

  Son 1 Haftada %25’ten Fazla Değer Kazandı

  Piyasada Mayıs ayında görülen genel geri çekilmede Ethereum %50’den fazla bir düşüşle 1.700 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Yaklaşık 3 aydır görülen geri çekilme eğilimleri sonrasında Ethereum, son bir haftada %25’ten fazla değer artışı yaşayarak 3 bin dolar barajını devirdi. Yatırımcılarının yüzünü güldüren ETH, bu yukarı yönlü atağı ile altcoin piyasasını da hareketlendirdi.

  ETH 2021 Sonunda Nerede Olur?

  Ethereum 12 Mayıs tarihinde 4 bin 357 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırmıştı. Şimdilerde gelen yükseliş ile her ne kadar 3 bin dolar üzerine çıksa da ETH hala rekor seviyesinin oldukça altında işlem görüyor. Ancak birçok analist, buna rağmen 2021 yılı sonlanmadan ETH’nin 5 bin dolar seviyesini görebileceğini iddia ediyor.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle