Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 17 Kasım 2023

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki düzeltme altcoinlerdeki satış baskısını arttırdı. Piyasa genelinde düşüş yönlü hareketler takip ediliyor.

  17 Kasım 2023 Cuma günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto piyasası, SEC'in mevcut spot Bitcoin ETF başvurularını onaylamayı ertelemesi halinde olacakları fiyatlamaya başladı. Kurumun erteleme kararı vermesi beklenirken, spot BTC ETF’lerinin piyasa üzerindeki coşkusu azalmaya başladı.

  Binance borsası son duyurusunda Yeni Cross Margin Çifti olarak AMP/USDT paritesini listelerken Yeni İzole Marj Çiftleri şunlar oldu: ACA/USDT, GHST/USDT, GLM/USDT, VIDT/USDT.

  Almanya Federal Meclisi üyesi Joana Cotar, meclise sunacağı teklifle BTC’nin yasal ödeme aracı olarak kabul edilmesini isteyecek. Ayrıca meclis üyelerine BTC teknolojisinin avantajlarını anlatan eğitim verecek.

  BitGo CEO’su Mike Belshe, SEC’in ETF başvurularına bir kez daha ret kararı vermesini bekliyor: “Gary Gensler bunu daha önce defalarca söyledi. Borsaların saklama hizmetlerinden ayrılması gerekiyor. Hisse senetleri piyasalarında da bu böyle.”

  Kripto veri analiz şirketi Kaiko raporuna göre altcoinlerde hacimler artmaya devam ediyor: “Altcoinler ile birlikte ETH’de spot hacim oranı BTC karşısında bir seneden fazla süre sonra ilk kez yüzde 60’a çıktı. TOTAL3 son 1 ayda yüzde 30 yükseldi.”

  Deribit tarafından paylaşılan verilere göre, 17 Kasım 2023 Cuma günü 1,3 milyar dolarlık BTC sözleşmelerinin vadesi sona erecek. Put/call oranı 0,49 seviyesindeyken bu durum BTC fiyatında yükseliş beklentisinin daha baskın olduğunu gösteriyor.

  On-chain veri firması CryptoQuant, altcoinlerdeki son yükselişi Güney Koreli yatırımcılara bağladı. Analistler sadece 2 ayda 10x yapan LOOM ve yüzde 6 bin 600 oranında değer kazanan HIFI altcoinlerini örnek gösterdi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC ve altcoinlerdeki düşüş sinyalleri, yatırımcıları tedirgin etse de uzmanlar uzun vadeli yükseliş trendinin devam ettiğini belirtiyor. Güncel verilere göre BTC %bitcoin+usd% dolardan, altcoinler ise şu fiyatlardan işlem görüyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle