Kripto Para

Endişe büyüyor! Coinbase CEO’su kripto kışı hakkında konuştu!

  İşten çıkarmaların arttığı Coinbase’de devam eden kripto kışına yönelik endişeler artıyor! Küresel bazda devam eden endişeler nedeniyle kripto endüstrisinde derin düşüş sürerken, Coinbase CEO’su Brian Armstrong çalışma arkadaşlarına gönderdiği mesajla sektörün geleceğine ilişkin önemli detaylar paylaştı!

  Kripto endüstrisinde yükselen enflasyon nedeniyle fiyat düşüşleri devam ediyor ve düşen fiyatlar işten çıkarmaları tetikliyor! Piyasa adeta kaosta sürüklenirken Coinbase CEO’su Brian Armstrong çalışma arkadaşlarına gönderdiği mesajda mevcut görünümle ilgili karamsarlığını paylaştı.

  Çalışanları Yüzde 18 Oranında Azaltma Kararı Aldı!

  Armstrong pek çok kripto para borsası gibi mevcut krizle başa çıkmanın yolunu işten çıkarmalarda buldu! Coinbase CEO’su gönderdiği mesajla çalışan sayısının %18 azaltılacağını duyurdu. CEO, “İçerisinde bulunduğumuz ekonomik krizden sağlık bir şekilde çıkabilmek için bu gerekli” diyerek açıklamada bulunurken ekonomik durgunluk ve uzun süren kripto kışı ile ilgili öngörüleri yatırımcıları tedirgin etmek için yeterli oldu!

  “Bir Durgunluğa Giriyor Gibiyiz”

  Armstrong, yaşanan ekonomik görünümü “durgunluk” olarak yorumlarken ayakta kalmak için çalışan sayısını %18 azaltacaklarını ifade etti. Mevcut görünüme yönelik gönderdiği mesajda Armstrong, “Ekonomik koşullar hızla değişiyor. 10 yılı aşkın bir ekonomik patlamanın ardından durgunluğa giriyor gibiyiz.” ifadelerini kullandı.

  Şirket için her zaman en kötüsünü planlayarak hareket ettiklerini ifade eden Armstrong, yaşanacak durgunluğa ilişkin öngörüleri ile tedirgin etti! Armstrong, “Bir durgunluk, başka bir kripto kışına yol açabilir ve uzun süre devam edebilir” ifadesi ile fiyat düşüşlerin devam edebileceğine yönelik önemli bir tahminde bulundu.

  “Ticaret Geliri Önemli Oranda Azaldı”

  Çalışan azaltma kararını açıklarken gönderdiği mesajda güncel ekonomik koşullar ve gelmesi muhtemel krize atıfta bulunan CEO Armstrong, esas sorunlarının azalan ticaret gelirleri olduğunun altını çizdi. Durgunluk nedeniyle yeni bir kripto kışı yaşanabileceği öngörüsünü de paylaşması ile birlikte bu detayı anlatırken CEO’nun kullandığı, “Geçmiş kripto kışlarında en önemli gelir kaynağımız olan ticaret geliri önemli oranda azaldı. Ekonomiyi veya piyasaları tahmin etmek zor olsa da işi her ortamda yürütebilmek için ger zaman en kötüsünü planlıyoruz.” ifadeleri dikkat çekti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle