Kripto Para

DOGE balinaları hareketlenmeye başladı!

  Kripto para piyasasında geri çekilme hareketleri sürerken, altcoin yatırımcıları da tedirgin olmaya devam ediyor. Ancak bazı metrikler Dogecoin balinalarında yaşam belirtisinin yeniden başladığını ortaya koyuyor…

  Kripto para dünyasının en büyük borsaları arasında gösterilen Coinbase, geçtiğimiz günlerde Dogecoin (DOGE) listelemesi ile gündeme gelmişti. Bu gelişmenin de etkisi ile kripto para piyasasının genelinde düşüş yaşanırken, DOGE fiyatında ciddi oranda bir yükseliş yaşanmıştı. Canlanan DOGE piyasasında bazı metrikler de ciddi oranda değişti.

  Listeleme duyurusunun ardından sadece 24 saat içinde yüzde 40 oranında yükselen DOGE fiyatında yatırımcının yüzü gülerken yine düzelteme hareketleri gecikmedi. Fakat bu süreçte değişenler sadece fiyat artışı olmadı. Bazı verilere göre popüler altcoin projesinin diğer metriklerinde de canlanma görüldü.

  DOGE Fiyat Hareketleri Yeniden Canlanıyor

  Dev borsanın listeleme duyurusunun ardından kripto para piyasasında büyük bir DOGE talebi başladı. Verilere göre şaka amaçlı piyasaya sürülen bu altcoinin ağında şiddetli bir akış gözlemlendi. Blockchain üzerinde sadece 24 saat içinde gönderilen miktarın yeniden yüksek seviyelere çıkması, kripto para uzmanlarının ve altcoin analistlerinin dikkatinden kaçmadı. 

  Geçen haftaya oranla ciddi seviyede bir artış yaşayan blockchain üzerinden gönderilen DOGE miktarı yüzde 690 seviyelerine kadar çıktı. DOGE balinalarının etkili olduğu bu transferlerde altcoin yatırımcılarını heyecanlandıran hareketlilikler görüldü. Öte yandan DOGE/USD paritesi de popüler kripto para borsalarında en çok işlem gören dördüncü parite haline geldi. 

  Balinalar Arzın Yüzde 67’sine Sahip 

  Listeleme duyurusunun ardından DOGE işlemlerinde patlama yaşayan Coinbase kripto para borsası, son bir gün içinde 185 milyon dolar değerinde işlem gerçekleştirdi. Dogecoin’deki ortalama işlem değerinde sıçrama yaşanması piyasanın yeniden hareketlendiğinin en büyük göstergesi olarak kabul edildi. 

  Kripto para sektöründeki veriler en büyük 100 Dogecoin cüzdanın, altcoinin piyasadaki toplam arzında yüzde 67’lik payı elinde tuttuğunu gösterdi. 2018 yılında ise mevcut arzın yarısından azı DOGE balinalarının elindeydi. Mevcut durumda DOGE arzının neredeyse yüzde 80’i sadece 585 balinada bulunuyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle