Kripto Para

Dev banka artık kripto para hizmeti verecek!

  Kripto para piyasaları zorlu bir dönemden geçiyor. Ancak buna rağmen dünyanın dört bir yanında kripto para ilgisi artmaya da devam ediyor. Artan ilgi karşısında kayıtsız kalamayan ABD’nin en eski ikinci bankacılık kuruluşu State Street Corporation, artık kripto para hizmeti de sunacak.

  Genel anlamda kripto para birimleri, 2020 yılında artan pandemi endişesi sonrası yatırımcıların alternatif varlık arayışlarıyla yaygınlaşmaya başladı. Ardından geçtiğimiz yıl sektöre dev ödeme platformları girdi ve sistemlerine kripto para hizmetlerini entegre etti. Sonrasında kurumsal şirketlerin de kripto para yatırımları yapmaya başlaması, kripto para ilgisinin çok ciddi ölçüde artmasını sağladı. Artan kripto para ilgisi, son dönemlerde piyasalar zor günler geçiriyor olmasına rağmen ağlarını genişletmeye devam ediyor.

  Kripto para ilgisini artış gösterdikçe dünyanın çeşitli noktalarında çeşitli kuruluşlar kripto para odaklı hizmetlerini müşterilerine sunmaya başladı. Bu durum, ana akımda yer almaya başlayan kripto paraların daha fazla yaygınlaşmasını sağladı. Şimdi ise benzer bir hamle, ABD’nin en eski ikinci bankacılık kuruluşu olan State Street Corporation’dan geldi. Banka, özel fon müşterilerine yönelik olarak kripto para hizmetleri sunmaya başlayacağını açıkladı.

  Şirket Müşterilerine Kripto Para Odaklı Hizmetler Sunacak

  Bloomberg haberine göre State Street Corporation özel fon müşterilerine; mutabakat, raporlama ve işlem hizmetleri sunmaya başlayacak. Dev bankacılık kuruluşunun bu adımında odağına teknoloji şirketi olan Lukka Inc.’i aldı. ABD merkezli dev banka, bu hamlesi ile en iyi müşterilerine artık değerleme hizmetleri de verecek.

  Bankanın Üst Düzey Yetkilisinden Gelen Açıklama

  State Street Corporation bankasının üst düzey yöneticilerinden biri olan Nadine Chakar, kripto paralara karşı duyulan ilgideki ateşin soğumadığını ifade etti. Chakar, bankanın müşterilerdeki kripto para iştahını karşılamaya çalışacağını ifade etti. Konuya ilişkin olarak Nadine Chakar şu ifadeleri kullandı:

  “Dijital varlıkların popülaritesindeki artış yavaşlama belirtisi dahi göstermiyor. State Street Digital olarak müşterilerimizin artan taleplerini karşılayabilmek için, dijital varlık hizmet modellerimizi revize etmek ve geliştirmek için gerekli altyapı oluşturmalarda geri adım atmayacağız.

  Şirket Artan Kripto Para İlgisine Kayıtsız Kalamadı

  State Street Corporation’un yönetimi altında 3 trilyon dolardan fazla varlık bulunuyor. Şirketin kripto para odaklı hizmet hamlesi de son birkaç ayda dijital varlıklara karşı artan ilgideki %300’lük artış sonrası geldi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle