Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 24 Mart 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında uzun zamandır beklenen yükseliş hareketi 24 Mart Çarşamba günü gerçekleşti. Piyasaları hareketlendiren gelişmeler arasında borsalardaki BTC hareketi, Elon Musk’ın açıklamaları ve analistlerin görüşleri yer aldı.

  24 Mart Çarşamba gününde Bitcoin ve önde gelen altcoin piyasalarında yaşanan önemli gelişmeleri özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para basınına damgasını vuran Bitcoin haberi, ünlü BTC destekçisi Elon Musk’tan geldi. Bitcoin yatırımını destekleyen ünlü milyarder, sahibi olduğu Tesla şirketinin ürettiği araçların artık doğrudan BTC kullanılarak satın alınabileceğini duyurdu. Tesla’nın Bitcoin ile satışını yaptığı elektrikli otomobillerin şimdilik sadece ABD’de geçerli olduğu bilgisi paylaşıldı. Şirket, Tesla’nın kendi Bitcoin düğünümü çalıştırdığı ve yapılacak işlemlerin açık kaynaklı bir yazılım üzerinden gerçekleştirileceğini söyledi. 

  Bu haberin kripto para topluluğu tarafından büyük ilgi görmesi, her zaman olduğu gibi BTC fiyatında yükseliş trendini hızlandırdı. Öte yandan Elon Musk, satışını gerçekleştirdiği araçlar için alınan Bitcoin’leri itibari paraya dönüştürmeden, rezervinde BTC şeklinde saklayacağını duyurdu. Bununla birlikte Coinbase borsasından çıkan Bitcoin’ler kurumsal yatırımcının dipten alım yapmaya devam ettiğini gösterdiği için BTC fiyatına olumlu yansıdı. Popüler analist Willy Woo, şu anda Bitcoin satışı yapanların ileride çok ağlayacağını söyledi. 

  Günün diğer kripto para gelişmelerinde ise Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) Başkanı Agustin Carsten günümüzdeki kripto para regülasyonlarını yetersiz bulduğunu söyledi. Popüler bilgisayar uzmanı Edward Snowden ise Bitcoin’in gizlilik eksikliği olduğunu iddia etti

  Coin Metrics raporu Ethereum 2.0 güncellemesinin, ETH ağında çokça şikayet edilen yüksek işlem ücreti sorununu çözmeyeceğini ortaya koydu. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ise, NFT’lerin zengin oyuncağı olması yerine sosyal yardım için kullanılabileceğini vurguladı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Lider kripto para birimi BTC, yükselen ivmesiyle gün içinde 57 bin 169 dolara kadar tırmandı. Anlık verilere göre Bitcoin fiyatı %bitcoin+usd% dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL.

  Altcoinlerde ise günün en çok kazandıran altcoin projelerinden biri THETA oldu. THETA fiyatı gün içinde yüzde 12’den fazla yükseldi. ETH, BNB ve DOT fiyatında kısmen yükseliş gözükürken, XRP ve ADA fiyatında düşüş devam etti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle