Kripto Para

BTC yatırımcı sayısında yeni rekor! Boğa rallisi yakın mı?

  Kripto para piyasası dalgalı seyrine devam ederken, yatırımcılar Bitcoin’in (BTC) geleceğine olan inançlarını sarsmıyor. BTC fiyatı uzun bir süredir konsolidasyon sürecinde olmasına rağmen BTC sahiplerinin sayısı yeni bir rekor kırdı.

  Kripto para dünyasından gelen yeni veriler yatırımcıların BTC’ye ne kadar güvendiklerini bir kez daha gözler önüne serdi. 3 Eylül 2023 tarihi itibarıyla BTC tutan cüzdanların sayısı 48,24 milyon adresle tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. En son 30 Ağustos 2023’te BTC cüzdan adreslerinin sayısı 48 milyonu aşarak rekor kırmıştı.

  Uzmanlar, rekor seviyeye ulaşan BTC cüzdan adresi sayısını değerlendirdi. Analistlere göre bu durum, Bitcoin’in artan benimsenmesini ve yaygın ilgiyi gösteriyor. BTC merkezi olmayan eşler arası ödeme ve dijital değer deposu olarak benimsenmeye devam ediyor. Blockchain analiz platformu IntoTheBlock, BTC tutan toplam adreslerinin yeni bir rekor kırdığını gözler önüne serdi.

  BTC Cüzdan Sayısında Rekor Artış

  2023 yılındaki verilere bakıldığında yatırımcılar sadece ocak ayından bu yana 5.61 milyon yeni BTC cüzdan adresi oluşturdu. 2022’de yıl boyunca sadece 3.62 milyon BTC cüzdan adresi açılmıştı. Bu veriler, BTC’nin geçen sene kullanıcı edinme oranının yüzde 55 oranında arttığını gösteriyor. Yani ocak ayından beri yatırımcılar BTC’ye olan ilgisini arttırmış durumda.

  BTC cüzdan sayısının giderek artması, lider kripto para biriminin popülaritesini gösteriyor. Kripto paralar, alternatif bir varlık sınıfı ve bir değer aracı olarak kabul görüyor. Piyasada BTC benimsenmesine yönelik geniş bir eğilim olması dikkatlerden kaçmıyor. Üstelik BTC ve kripto para birimi fiyatlarının uzun süredir konsolide olmasına rağmen yatırımcılar yükseliş umutlarını taze tutuyor.

  BTC Benimsenmesi Giderek Artıyor

  BTC ekosistemi 2023 yılında ciddi kazanımlar elde etti. BRC-20 tokenler, bireysel yatırımcıların kullanımına sunuldu. Öte yandan dev varlık yönetim şirketlerinin spot BTC ETF başvurularında aceleci davranmaları yatırımcıların dikkatini çekti. Kurumsal yatırımcı ve şirketlerin BTC’ye olan ilgisi arttıkça bireysel yatırımcılar da bu varlığa sahip olmak istiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle