Kripto Para

Ünlü kripto yorumcusu yatırımcılara “Bekleyin” dedi

  Kripto para piyasalarının ünlü yorumcusu ve Messari’nin kurucusu Ryan Selkis piyasadaki son durumu değerlendirdi. Görüşlerini aktaran Selkis, kripto para piyasasında görülen fiyat oynaklığından dolayı sektörün çok fazla anlaşılmadığını ifade etti.

  Messari’nin kurucusu ve ünlü kripto para yorumcusu Ryan Selkis, mevcut piyasa şartlarını değerlendirdi ve yorumlarını paylaştı. Selkis’e göre piyasada görülen fiyat oynaklığı nedeni ile kripto para sektörü çok fazla anlaşılmıyor. Tecrübeli kripto para yorumcusu, yatırımcılara bekleme tavsiyesinde bulundu ve mevcut koşullarda dikkatli olmaları gerektiğini dile getirdi. Selkis’in bekleme tavsiyesinde bulunmasının temelinde, piyasada endişenin hakim olması durumu bulunuyor.

  Kripto para birimleri sert değer kayıpları yaşarken, yatırımcılar ve özellikle de deneyimsiz yatırımcılar paniğe kapılır. Bu nedenle yatırımcılar düşüşlerin sonlanmasını bekler. Fakat yine de konsolidasyon ya da durgun dönemlerde piyasanın yukarı ya da aşağı yönlü kırılma ihtimali ile piyasa kaygısının da artış yaşadığı görülüyor. Bu da piyasada lider altcoin Ethereum (ETH) ile diğer altcoinlerde benzer bir algıyı ortaya çıkarıyor.

  Selkis Piyasanın “Satın Alma Fırsatı” Sunmadığını Düşünüyor

  Santiment’ten alınan verilere göre kripto para piyasasında yatırımcılar bu dönemde korkuya kapılmış durumda. Veriler incelendiğinde piyasa koşullarında temkinli bir havanın oluştuğu görülüyor. Zira büyük düşüş sırasında çoğu kripto para çekilmeye anında tepki göstererek toparlanma hareketi sergileyemedi.

  Tarihsel döngülere bakıldığında, piyasadaki bu gibi hareketlilikler yatırımcılara kazançlı birer satın alma fırsatı oluşturmuştur. Bazı yatırımcılar bu nedenle bu gibi dönemleri “satın alma fırsatı” olarak değerlendirse de Ryan Selkis öyle düşünmüyor. Selkis, bu koşullarda beklemek gerektiğini düşünüyor.

  Geçen Yıl ile Bu Yıl Arasında Ne Fark Var?

  Ethereum, altcoin rallisinde çoğu zaman piyasanın takip ettiği en büyük altcoin olur. Ağustos-Eylül 2020 dönemleri arasında “sosyal duyarlılık” ölçümleri, piyasada büyük bir satın alma fırsatı oluşturan sonuçlara işaret ediyordu. Ancak o dönem ile bugün arasında çeşitli farklılıklar bulunuyor.

  2020 ortalarında piyasa genel anlamda Mart 2020’deki kayıpları toparlıyordu. Bu süreçte ETH nominal gerçek bir değer ortaya koydu ve piyasa çok ısınmadı. Bu sebeple olumsuz piyasa duyarlılığını yanıldığında, kripto paralar önceki rekorlarından düşük seviyede olduğu için yukarı yönlü hareket etti.

  Ortaya çıkan tabloda, Selkis piyasanın geçtiğimiz yıl görülen satın alma fırsatını açık bir şekilde sunmadığını ifade ediyor. Selkis, bu nedenle yatırımcılara beklemelerini tavsiye ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle