Kripto Para

BTC’de korkutan tablo! Bir ay sonra kritik seviyede

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yine korkutan seviyeler görüldü. En büyük kripto para, 1 ay aradan sonra ilk kez 30 bin doların altına düşmesiyle yatırımcısını korkuttu. BTC fiyatındaki toparlanma belirtileri devam ediyor…

  Kripto para piyasasında yaşanan düşüş, yatırımcıları endişelendirmeye başladı. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) son dönemdeki performansı ile korkutuyor. En son 22 Haziran tarihinde 30 bin dolar seviyesinin altına sarkan BTC, aradan geçen yaklaşık 1 aylık süreçte yine bu seviyeleri test etti.

  Bitcoin ve kripto para piyasasının genelinde yaşanan düşüş, kripto para piyasasının toplam değerini de ciddi oranda düşürdü. Tam dört hafta önce Çin Merkez Bankası’nın ülkedeki kurumları Bitcoin’e karşı önlem alma konusunda uyarması, kripto para piyasasında dönüm noktalarından biri oldu.

  BTC Fiyatında Sert Düşüş

  Çin’den gelen olumsuz haber akışı ile o dönemde BTC fiyatı 30 bin dolar seviyelerinin altına düşmüştü. En büyük kripto para birimi aradan geçen yaklaşık 1 aylık sürecin sonunda yeniden bu seviyelere inince yatırımcısını endişelendirdi. Öte yandan Bitcoin fiyatındaki sert düşüş, önde gelen altcoin projelerinin fiyatlarında da adeta çakılma yaşattı.

  Son dönemde fiyatında ciddi oranda düşüş yaşayan tek enstrüman kripto paralar olmadı. Dow Jones ve Nasdaq borsalarında yaşanan büyük çaplı düzeltmeler, finansal piyasaları olumsuz etkiledi. 

  BTC Fiyatında Toparlanma Devam Ediyor 

  Bu konuyla ilgili konuşan kripto para şirketi Amber Group’un ortaklarından Annabelle Huang şu açıklamayı yaptı: “Global piyasalarda geniş bir satış oldu ve tahta genelindeki risk ağırlıklı varlıklar düşüş yaşadı. Piyasalarda ekonomik iyileşmenin niteliğine ve gücüne ilişkin kaygılar mevcut. Bu kaygılar, Bitcoin’in zaten zayıf olan durumuyla birleşince, kripto para piyasası iyice düşüşe geçti.”

  Global piyasalar ile birlikte düşüş yaşayan BTC fiyatı geride kalan 24 saatlik süreçte yüzde 2 oranında değer kazanmış görünüyor. Uzmanlar Bitcoin fiyatını yakından incelerken yatırımcılar en büyük kripto paranın bir an önce kritik görülen 30 bin dolar desteğinden yükselmesini bekliyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle