Kripto Para

Bitcoin (BTC) üzerinden çok fazla yaygara çevriliyor

  Avustralya Merkez Bankası, Temsilciler Meclisi Ekonomi Komitesinin toplantısında Bitcoin (BTC) konusu masaya yatırıldı. Yönetici Michelle Bullock’un Bitcoin’i dışlayıcı tavrı kripto para yatırımcılarının tepkisiyle karşılaştı…

  Kripto para piyasaları ve Bitcoin’in (BTC) genel benimsenmesi giderek artarken, Bitcoin hakkında dışlayıcı ve olumsuz görüş bildirenler de ortaya çıkıyor. Avustralya Merkez Bankası, Temsilciler Meclisi Ekonomi Komitesinin geçtiğimiz günlerde düzenlenen toplantısında Bitcoin tartışıldı. Avustralya Merkez Bankası finansal sistemler yöneticisi Michelle Bullock, Bitcoin’in gerçek para olmadığını söyledi.

  Avustralya Liberal Parti üyesi Julian Simmonds’un merkez bankası yöneticisine Bitcoin hakkında sorular yöneltmesi üzerine dikkat çekici ifadeler kullanıldı. Kripto paraların finansal risk içerip içermediği sorusuna yanıt veren Michelle Bullock şunları söyledi: “Bitcoin ödeme aracı değil ve gerçek para değil. Bitcoin’in menkul kıymet olarak kullanımı konusunda çok fazla yaygara dönüyor.”

  “Bitcoin Fiyatındaki Dalgalanma Piyasaları Etkilemez”

  Avustralya Merkez Bankası finansal sistemler yöneticisi Michelle Bullock, BTC’de görülen fiyat dalgalanmalarının piyasayı etkilemeyeceğini söyledi. Bu görüşe katılan Avustralya Merkez Bankası Başkanı Philip Lowe da şunları söyledi: “Bitcoin yatırımcılar için bir risk ama ülkedeki finansal istikrar için risk oluşturmuyor.”

  Bullock, piyasalarda görülen sorunların stablecoin regülasyonu çalışmalarından kaynaklandığını söyleyerek tartışmayı farklı bir boyuta ulaştırdı. Michelle Bullock, Facebook’un Diem (eski ismiyle Libra) projesini hayata geçirildiğini ve bu konu hakkında çok fazla açıklama olduğunu söyledi. 

  “Stablecoin Regülasyonları Sorun Yaratıyor”

  Merkez bankalarına ait kripto para birimleri olarak bilinen stablecoin (sabit coin) regülasyonlarında problem yaşandığını belirten Bullock’un bu açıklamaları tepki topladı. Bullock tartışma yaratan açıklamalarında, regülasyonlar alanında diğer düzenleyicilerle görüştüklerini ifade etti. 

  Avustralya Merkez Bankası’nın Bitcoin hakkındaki bu açıklamaları, kripto para topluluğunda da tepkiyle karşılaştı. Avustralya Merkez Bankası finansal sistemler yöneticisi Michelle Bullock son olarak stablecoin ve regülatörler hakkında şunları söyledi: “Kripto paralara bir şey olmadığı sürece düzenleyiciler mutlu olur.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle