Kripto Para

Binance CEO’su “Çin’in en zengini” seçildi!

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, anavatanının en zengin insanı ilan edildi. Çin merkezli bir finans dergisi, “CZ” olarak da bilinen ünlü CEO’nun, Çin’in en zengin insanı olduğunu yazdı.

  Son dönemlerde, özellikle de yaz aylarının ortalarından bu yana çeşitli ülke ve bölgelerde yasal düzenleyiciler ile uyumluluk sorunları yaşayan Binance borsası, artık birçok ülkede eskisi gibi rahat hareket edemiyor. İngiltere, Kanada, Japonya, Hong Kong, İtalya, Singapur gibi birçok ülkede yasal düzenleyici sorumluluklara uymaya çalışan Binance, öte yandan işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olarak dünya genelinde hizmet vermeye devam ediyor.

  Binance’ın Halka Arz Olma Olasılığı

  İşlem hacmi ile devasa boyutlara ulaşan Binance borsasının, en büyük rakiplerinden biri olan Coinbase borsası gibi halka arz olması durumunda 200 milyar dolarlık değerlemelere ulaşabileceği iddia edilmişti. Bu olası durumda da Binance’ın en büyük hissedarı konumunda bulunan CEO Changpeng Zhao’nun dünyanın en zengin insanları listesine gireceği ve Binance’ın da en değerli 30 marka arasında yer alacağı iddia edilmişti. Bu iddialar sonrası Zhao, anavatanının en zengin insanı ilan edildi.

  Listede Kimler Yer Aldı?

  Pekin merkezli bir finans dergisi olan Caijing Magazine, Changpeng Zhao’nun 90 milyar dolarlık serveti olduğunu iddia ederek Çin’in en zengin insanı olduğunu öne sürdü. En zengin 5 kişinin yer aldığı listede ayrıca içecek firması sahibi Zhong Shanshan, Bytedance şirketinin sahibi ve TikTok platformunun kurucusu Zhang Yiming ve Tencent’in kurucusu Ma Huateng gibi isimler de yer aldı. Söz konusu listede Changpeng Zhao’nun servet kaynağı olarak da Binance borsası gösterildi.

  “Muhtemelen Birçok Çinli Vatandaş Onu Duymamıştır”

  Ünlü CEO’nun servet kaynağı olarak Binance borsasının gösterilmesi, çeşitli ironik tabloları da ortaya çıkardı. Zira Çin, ülkede tüm kripto para işlemlerini yasakladı. Bu nedenle de dergi bu bilginin ardından “Çin’deki birçok vatandaş bu listeyi görmeden önce muhtemelen CZ’yi hiç duymamıştı” notu düşüldü. Ayrıca dergide CZ’nin konumu Singapur olarak gösterildi ve söz konusu listedeki en zenginler arasında konumu Çin olmayan tek kişi de CZ oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle