Kripto Para

Alman bankası uyardı: Kripto paralar kalıcı, BTC değil!

  ABD merkezli geleneksel bankacılık devleri Bitcoin ve kripto paralara yoğun ilgi gösterirken, bir başka dev bankadan gelen açıklamalar şaşkınlık yarattı. Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank kripto paralar hakkında bazı uyarılarda bulundu… 

  Kripto para basınında geniş yankı bulan gelişmelere göre dev Alman bankası Deutsche Bank, kripto paraların geleceğine yönelik bir değerlendirme raporu yayınladı. Aynı zamanda kripto para yatırımcılarına bir uyarı niteliği taşıyan bu raporda kullanılan ifadeler dikkatlerden kaçmadı. ABD’nin dev bankaları kripto paralara yoğunlaşırken Deutsche Bank’tan gelen ters açıklamalar büyük ilgi gördü.

  Almanya’nın en köklü ve büyük bankası Deutsche Bank baş yatırım sorumlusu Christian Nolting imzalı kripto para raporu gündeme damgasını vurdu. Bu raporda kripto paraların insanların hayatında kalmaya devam edeceği ve popülerliğinin giderek artacağı ifade edildi. Bu olumlu açıklamalara rağmen kripto para yatırımcılarına uyarı niteliğinde, dikkatli olunması gerektiği vurgusu yapıldı. 

  “Kripto Paralar Kalıcı Olacak”

  Son dönemde kripto paraların geleceğine dair tartışmalar hız kazanmışken, Deutsche Bank yetkilileri bu konudaki görüşlerini açıkladı. “Kripto paralar hiçbir yere gitmiyor ve kalıcı olacak” vurgusunun yapıldığı raporda aynı zamanda Bitcoin (BTC) geleceği için pek olumlu konuşulmadı. Bu açıklamalar BTC destekçilerinin de şaşkınlık yaşamasına yol açtı.

  “Bitcoin’den daha yeni ve daha ileri bir teknolojinin onun yerini almayacağına inanmamız için hiçbir neden yok” ifadelerinin kullanıldığı raporda Bitcoin’in geleceği hakkındaki endişeler paylaşıldı. Almanya’nın en köklü bankası, kripto para teknolojisinin kalıcı olacağına inanırken, aynı durumu Bitcoin geleceği için söyleyemiyor. Çünkü banka yetkililerine göre lider kripto para biriminin her zaman değişme ihtimali bulunuyor.

  Merkez Bankası Dijital Paraları

  Geleneksel finansla kıyaslama yapıldığında kripto para birimlerinin sağladığı avantajların gelecekte azalabileceği konusu da dikkatlerden kaçmadı. Dev bankaya göre, kripto para birimlerinin daha yüksek perdeden yasal düzenlemelere maruz kalması onların gelecekteki avantajlarını azaltabilir. 

  Deutsche Bank baş yatırım sorumlusu Christian Nolting imzalı kripto para raporunda bu konuyla ilgili şu ifadeler kullanıldı: “Merkez Bankalarının kendi dijital paralarını piyasaya sürmesi gibi yakın gelecekteki tehditler, kripto varlıklar için daha zorlu bir ortam yaratabilir. Bu durum onların geleneksel finansal varlıklar karşısındaki avantajlarını azaltacaktır.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle