Kripto Para

ABD’li Kongre üyesinin kripto yatırımı yaptığı ortaya çıktı!

  ABD’de Kongre üyeleri, yaptıkları işlemleri azami 45 gün içinde devlete bildirmekle yükümlü. Temsilciler Meclisi’ne sunulan rapora göre Kongre üyesi Barry Moore kripto para yatırımı yaptı. Moore’un Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) aldığı ortaya çıktı.

  Kripto paralar konusunda 2021 yılında neredeyse tüm ülkeler hangi safta, nasıl bir duruş sergileyeceğini göstermeye başladı. Çin gibi bazı ülkeler çok katı kurallar ile kripto paralara karşı olumsuz bir duruş sergilerken, El Salvador gibi bazı ülkeler de kripto paralara kucak açmış durumda. Ülkeden ülkeye farklılık gösteren bu yaklaşımlarda ABD’nin konumu ise belirsizliğini korusa da olumsuz çizgiye daha yakın. Dünyanın en büyük ekonomisinin kripto paralara yaklaşımı, haliyle piyasalar tarafından da yakından takip ediliyor.

  ETH, ADA ve DOGE Aldı

  ABD kanadında kripto paralara ilişkin olumlu anlamda atılmış ya da atılacak olan bir adım, kripto para topluluklarını heyecanlandırabiliyor. Bu yönde toplulukları heyecanlandıracak bir haber ABD Temsilciler Meclisi’nden geldi. ABD Kongre üyesi Barry Moore’un, kripto para yatırımı yaptığı ortaya çıktı. Temsilciler Meclisi’ne sunulan rapora göre Moore; Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) yatırımı yaptı. ABD’de Kongre üyeleri yaptıkları işlemleri azami olarak 45 gün içinde devlete bildirmekle yükümlü.

  Moore Hangi Tarihte Ne Aldı?

  ABD’de bir politika yapıcısının kripto para yatırımı yapmış olması elbette piyasalarda olumlu karşılandı. Zira ABD’nin kripto paralara yaklaşımının nispeten olumsuz olduğu biliniyor. ABD’nin güney eyaletlerinden biri olan Alabama’dan Kongre üyesi olan Barry Moore’un söz konusu kripto para birimlerine hangi tarihlerde yatırım yaptığı da ortaya çıktı. Sunulan rapora göre Barry Moore’un yaptığı yatırımlar ve tarihleri şöyle:

  • 5 Mayıs’ta Ethereum (ETH),
  • 10, 11 ve 13 Mayıs’ta Cardano (ADA),
  • 13 Haziran’da Dogecoin (DOGE) satın aldı.

  Moore 75 Bin Dolarlık Yatırım Yapmış Olabilir

  Temsilciler Meclisi’ne sunulan raporda “Ethereum” yerine yanlışlıkla “Etherium” yazılmış olması da ayrıca dikkat çekti. Raporda, Moore’un yatırım miktarlarına ilişkin detaylar paylaşılmadı. Ancak Moore’un her bir yatırım için 1 ile 15 bin dolar arasında bütçe ayırdığı bildirildi. Bu da Barry Moore’un söz konusu yatırımlara 5 bin ile 75 bin dolar arasında bir bütçe ayırdığını gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle