Kripto Para

ABD baskısı bir borsayı daha pes ettirdi!

  Birleşik Devletler’de artan düzenleyici baskısı bir kripto para borsasını daha pes ettirdi! En eski kripto para borsalarından Paxful aldığı son kararla faaliyetlerini durduracağını açıklayarak kapanacağını söyledi.

  Kişiler arası Bitcoin (BTC) ticaretine aracılık eden kripto para borsası Paxful kapanıyor! Paxful CEO’su Ray Youssef tarafından yapılan duyuruda platformun kapanacağı bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.

  Düzenleyici Baskısı Gerekçe Gösterildi

  CEO Ray Youssef tarafından yapılan duyuruda, kişiler arası işlemlerin yapıldığı borsanın son dönemde bazı olumsuzluklar nedeniyle kapatılacağı bilgisi verildi. Düzenleyici baskısı ilk maddede yer alırken, bu maddeyi birkaç kilit personelin işten ayrılması takip etti.

  Alınan bu ani karar ise özellikle Paxful kullanıcılarını şaşırttı. Kullanıcılarına varlıklarını gözetim altında tutma tavsiyesi veren borsa, uluslararası kullanıcıları içinse Noones platformunu gösterdi. Paxful’un Afrika’daki kullanıcılarına ise Bitnob borsasına geçişte kolaylık sağlama taahhüdü verildi.

  2015 Yılından Bu Yana Paxful Çalışıyordu

  Aldığı faaliyetleri durdurma kararı ile şaşkınlık yaratan Paxful, 2015 yılından bugüne merkezsiz borsa olarak çalışıyordu. Geçtiğimiz yıl yaşadığı zorluklarla gündeme gelen borsa, Ocak ayında Kanada’nın kripto endüstrisine yönelik yeni şartlar ortaya koyması ardından bu ülkede faaliyetleri durdurmuştu.

  Birkaç kilit personelin işten çıktığı borsa, artan ABD düzenleyici baskısı nedeniyle zor durumda kaldı. Üst üste zorluklar yaşayan Paxful, 2015 yılından bu yana devam eden faaliyetlerini sonlandırma kararı alarak sektörden çekileceğini açıkladı.

  ABD Baskısı Kripto Sektörünü Zorluyor

  2022 yılında kripto para piyasaları Bitcoin önderliğinde yükselişe geçerken, yüzde 75’lik bir değer artışı dikkat çekti. Bu süreçte ABD’li düzenleyicilerin baskısı da kripto para borsaları olmak üzere tüm sektörde etkili bir şekilde hissedildi.

  Likidite sorunları ile mücadele etmeye çalışırken düzenleyici baskısı ile karşılaşan borsalar ülkeden çıkış kararı almaya başladılar. Gemini ve Coinbase uluslararası piyasalara odaklanırken, Bittrex ülkeden çıkış kararı aldı. Son olarak 2015 yılından bugüne faaliyet gösteren Paxful da Kanada sonrası yeni bir baskıyı kaldıramadı ve ülkeden çıkış kararı almak yerine faaliyetlerini durdurma kararı alarak, CEO’su aracılığı ile aldığı kararı kamuoyuyla paylaştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle