Kripto Para

Walmart kripto ile ödemelere çok yakın!

  Kripto para birimlerinin ödeme yöntemi olarak kullanılmasına ilişkin dünyanın çeşitli yerlerinde adımlar atılmaya devam ediyor. Bu alanda bir kritik açıklama da ABD’den geldi ve Walmart'ın CTO’su Suresh Kumar, kripto paraların yakın gelecekte ödeme aracı olarak kullanılacağını ifade etti.

  Kripto paralar dünyanın birçok noktasında birer ödeme aracı olarak kullanılıyor. Bu noktada özellikle moda devleri öne çıksa da birçok yerel işletme ve farklı sektör markaları da kripto paralara ödeme yöntemleri arasında yer veriyor. Kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılabilmesi her zaman kripto para topluluklarını heyecanlandırıyor ve bu konuda bir önemli açıklama da Walmart CTO’su Suresh Kumar’dan geldi. Kumar, yakın gelecekte kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılacağını öne sürdü.

  Walmart CTO’sundan “Kripto ile Ödeme” Açıklaması

  Yahoo Finance tarafından düzenlenen piyasa konferansına katılan Suresh Kumar, Walmart şirketinin kripto paralara sıcak baktığını söyledi. Walmart’ın bu teknolojiye olumlu yaklaştığını ifade eden Kumar, kripto paraların küresel anlamda bir benimseme kazanacağını iddia etti. Suresh Kumar’a göre yakın gelecekte müşteriler hem sanal ürünler için hem de fiziksel ürünler için kripto paralar ile ödeme yapabilecek.

  Walmart CTO’su Suresh Kumar’ın Açıklamaları

  Finans sektöründe son dönemlerde görülen bozulmalara ilişkin de açıklamalarda bulunan Kumar, finans alanındaki 3 ana bozulmaya vurgu yaptı. Kripto paraların bu bozulmanın merkezinde yer aldığını öne süren Suresh Kumar, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  “Özellikle kripto paralar hakkında konuştuğumuzda, fiziksel veya sanal ortamlarda, Metaverse veya farklı alanlarda, ürünlerin keşfi ve ardından insanların nasıl işlem yaptığı ile ilgili olacak.”

  Şirket Metaverse Teknolojisine Giriş Yaptı

  Hatırlanacağı üzere Walmart şirketi geçtiğimiz ay Roblox ile ortak bir çalışma yürüterek Metaverse teknolojisine giriş yapmıştı. Bu kapsamda şirket, “Walmart Land” tanıtımı yapmıştı. Şimdilerde kripto paralara sıcak bakan ve kripto dünyasına yakınlık gösteren Walmart şirketinin, yakın gelecekte kripto paralar ile ödemelerin önünü açabileceği iddia ediliyor. Öte yandan şirketin küresel çapta kripto ödeme desteğini de yaymaya çalıştığı biliniyor.

  Walmart Mağazalarında 200’den Fazla Bitcoin ATM’si Bulunuyor

  Walmart şimdilerde kripto paralar ile iç içe haberler ve sektör adına pozitif iddialarla gündeme geliyor olsa da bir dönem yalan haberlerle de gündeme gelmişti. Geçmiş dönemlerde şirketin Litecoin (LTC) ile ortaklık kurduğu söylentileri gündeme gelmişti ancak bunun yalan bir haber olduğu ortaya çıkmıştı. Bunun yanı sıra Walmart şirketinin 2021 yılından bu yana mağazalarında 200’den fazla Bitcoin (BTC) ATM’si bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle