Kripto Para

Turkcell uygulamasından kripto para satın almanın yöntemi

  Telekomünikasyon devi Turkcell, kendi uygulaması Paycell üzerinden kripto para alım satım işlemlerine başladı. Turkcell’in en büyük hissedarının Türkiye Varlık Fonu olması kripto para yatırımcılarına güven verdi…

  Türkiye’nin önde gelen iletişim şirketlerinden Turkcell, kendi mobil uygulaması olan Paycell adlı ödeme platformuna yeni bir ürün eklemesiyle dikkatleri üzerine çekti. Banka ve kredi kartı ile işlem yapılabilen bu uygulamada, artık 5 farklı kripto para ile alım ve satım işlemleri yapılabilecek. Kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran bu uygulama hizmete açılmasıyla gündeme geldi.

  Yerli kripto para yatırımcılarının takip ettiği kripto para birimleri, Turkcell’in ödeme uygulaması üzerinden alınıp satılabiliyor. Bu uygulamada dijital varlık kategorisi altında bir araya getirilen kripto paralar arasında Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash, Litecoin ve Stellar Lumens (XLM) yer alıyor.

  Turkcell Paycell ile Kripto Alım Satım İşlemleri

  Yerli kripto para basınında geniş yankı bulan gelişmeye göre kripto para yatırımcıları mobil uygulama üzerinden ödeme yapar gibi kripto para satın alabilecek. Edinilen bilgilere göre Paycell uygulamasına cep telefonu numarası ve e-posta adresi ile kayıt yaptırılabiliyor. Ancak uygulamada kripto parayla işlem yapılabilmesi için bir banka kartının kaydını yapmak gerekiyor. 

  Turkcell; Türkiye’deki Visa, Mastercard ve Troy uyumlu tüm kredi ve banka kartlarını kabul ediyor. Kredi kart bilgilerini uygulamaya kayıt ettirten kullanıcılar ana sayfa üzerindeki dijital varlık kategorisine giriş yapıp işlemlerini tamamlayabiliyor. Satın alınan kripto paralar TCKN adına saklanıyor ve bu varlıklara farklı bir TCKN üzerinden erişim mümkün olmuyor.

  Varlık Fonu Hissedarlar Arasında Yer Alıyor

  Türkiye’nin en büyük iletişim şirketlerinden Turkcell’in en büyük hissesi Türkiye Varlık Fonu’na (TVF) ait olması ile dikkat çekti. Bilindiği üzere Türkiye Varlık Fonunun yönetim kurulu başkanlığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üstleniyor. Turkcell’in şirket hisselerinin %26,2’si TVF, %19,8’i IMTIS Holdings yönetiminde bulunuyor.

  Turkcell şirketi Paycell ödeme uygulaması üzerinden başlattığı bu hizmette, kullanıcıların satın aldıkları dijital varlıkları saklamak için Coinbase’in “sigortalı cüzdanlarını” kullanıyor. Coinbase borsası ve Türkiye Varlık Fonu’nun hizmet içinde yer alması kripto para yatırımcılarının güvenilir bir platforma ulaşmasını sağlıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle