Kripto Para

Selzedelere 3 kripto şirketinden milyonlarca dolarlık yardım

  Kripto para birimlerine karşı adeta savaş başlatan Çin’de onlarca kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan sel felaketi yaşandı. Bu felaket sonrası elini taşın altına koyanlar da yine kripto para şirketleri oldu. Bitmain, Ant Group ve FTX şirketleri, Çin’e sel felaketinden dolayı milyonlarca yuanlık yardım gönderdi.

  Dünyanın birçok noktasında son yıllarda büyük felaketler görüldü. Depremler, yangınlar, sel felaketleri ve Covid-19 salgını gibi felaketler sonrası, bazı gelişmekte olan ülkelerde felaketin bilançosu da ağır oldu. Bu süreçte birçok kripto para şirketi ya da kripto para alanında adını duyurmuş olan ünlü isimler, söz konusu ülkelere gönderdikleri yardımlarla dikkatleri çekmeyi başardı. Birçok kez kripto para ile ilintili isimlerin bu gibi felaketlerde taşın altına elini koydukları görülmüştü. Bu kez bu yardımlar, kripto paralara karşı savaş başlatan Çin’de görüldü.

  Çin Merkezli 3 Şirket Milyonlarca Yuanlık Yardımda Bulundu

  Çin’de bir haftadır sel felaketi yaşanıyor ve maddi kayıp ve hasarlar bir yana, 60’tan fazla insan hayatını kaybetti. Yaşanan bu sel felaketinden sonra Çin merkezli 3 kripto para şirketi yardım için ellerinden geleni yaptı. Bitmain, Ant Group ve FTX şirketleri, Çin’in Henan eyaletine bağlı olan Zhengzhou şehrine milyonlarca yuanlık yardım gönderdi. Kripto para şirketlerinin yardımları, Çin’de kullanılan sosyal medya platformu Weibo’da çok büyük ses getirdi ve destek buldu.

  Bitmain Ekipmanlarını Çin Dışına Taşımaya Başlamıştı

  Çin merkezli ve dünyanın en büyük kripto para madencilik cihazları üreticisi olan Bitmain, Zhengzhou şehrindeki bir sosyal destek ve yardım vakfına 10 milyon yuanlık (yaklaşık 1,5 milyon dolar) yardım gönderdi. Çin’de artan kripto para madencilik yasak ve baskılarından sonra Bitmain şirketi, ekipmanlarının çok büyük bir kısmını Kazakistan, Rusya ve Kuzey Amerika’ya taşımıştı.

  Çin’de En Çok Zarar Eden Şirketlerden Biri Bitmain

  Bitmain şirketi ekipmanlarını Çin dışına taşımanın yanı sıra, ikinci el piyasasında artan ucuz cihazlardan dolayı yeni Antminer cihazlarının teslimatlarını da bir süreliğine askıya alma kararı almıştı. Bununla birlikte Bitmain, Çin’deki yasaklardan dolayı en çok zarar eden şirketlerden biri olmuştu.

  Bitmain’in yanı sıra FTX borsası da Weibo aracılığıyla 10 milyon yuan ve Ant Group şirketi de Alipay Vakfı aracılığıyla 100 milyon yuanlık yardımda bulundu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle