Orion Protocol (ORN) Coin Nedir? ORN Token Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda Orion Protocol (ORN) Coin hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Orion Protocol (ORN) Coin nedir, ORN Token nasıl ve nereden alınır, analist yorumları ve geleceği nasıl sorularına yanıt vermeye çalıştık.

  Orion Protocol (ORN) Coin Nedir?

  Orion Protocol’ün yerel kripto para birimidir. ORN Coin, kripto para piyasasında bir hizmet tokeni olarak tasarlanmıştır. ORN coin ilk olarak DeFi alanının bazı sorunlarını çözmek amacıyla 2018 yılında kurulmuş bir token’dır. Ancak piyasaya sürülmesi 2020 yılında Alexey Koloskov’un çalışmalarıyla birlikte gerçekleşti. 

  Bir ERC-20 tabanlı token olan ORN, Ethereum blok zincirini kullanır. Ödeme yaparken işlem ücreti indirimi fırsatı sunar. Aynı zamanda blok zincirleri içinde DEX başlatma kiti, borsalar için Likidite Arttırma Eklentisi ve kripto projeleri için Kurumsal Ticaret Widget’leri içerir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Kripto para piyasasında geniş ilgi gören Orion Protocol amacı, kripto para borsalarının çoğunda likidite eksikliği ile ilişkili kârlı işlemler gerçekleştirmenin zorluklarını çözmektir. Hem merkezi hem de merkezi olmayan kripto para borsaları (DEX) için bu hedefi sürdüren Orion, büyük avantajlar sağlıyor. Orion bu sorunları çözmek için borsaların emir defterlerinin kullanımı ve anlaşılmasını tek bir teminalde kolay şekilde topluyor. Orion Protocol’ün whitepaper belgesine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz: https://www.orionprotocol.io/

  ORN Coin Yorum

  Orion Protocol platformu Dynamic Coin Offering sunan ilk platform olması sayesinde kripto para yatırımcılarından da büyük ilgi görüyor. Deneyimli kripto para uzmanları, ORN tokenlerin sınırlı arza sahip olmasına önem verdiği için kullanıcıları ORN coin sahibi olmaya teşvik ediyor. Satışların başarılı olmaması halinde kullanıcıların paralarını geri alabileceği belirtiliyor. Bu, ikincil piyasada bir fiyat tabanı oluşturuyor ve katılımcılara üst sınır koymadan aşağı yönlü koruma sağlıyor.  

  Orion Protocol (ORN) Coin Geleceği

  Platformun sahip olduğu özellikler neticesinde ORN token fiyatının da pozitif bir şekilde ilgi gördüğü biliniyor. Grafiklere bakıldığında ise her şeye rağmen yatırımcıların temkinli yaklaştıkları dikkat çekiyor. Arzı 100.000.000 ORN ile sınırlı olan ORN token, Orion Terminalinde ve merkezi olmayan aracılık için kullanılabildiği için geleceği parlak görünüyor. 

  ORN Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 ORN fiyatı %orion-protocol+try% TL. Döviz cinsinden ise %orion-protocol+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, ORN 24 saatte %orion-protocol+yuzde%.

  Anlık sıralamaya göre ORN Coin, kripto para piyasasındaki değerine göre yapılan sıralamada 244. kripto para birimi yerini alıyor. 

  Orion Protocol (ORN) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  Orion Protocol ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Binance, Hotcoin Global, HitBTC, Gate.io öne çıkıyor. Bunun yanı sıra ORN Coin satın almak için kripto para birimini listeleme yapan diğer borsaları bulabilirsiniz:

  • 1. Adım: ORN Coin satın alabileceğiniz ve listelenen kripto para borsalarına erişmeniz gerekir. 
  • 2. Adım: Binance gibi büyük kripto para borsalarına eriştikten sonra borsada hesap açılış sekmesine tıklayıp, hesap kayıt formunu doldurun.
  • 3. Adım: Borsanın web sitesinden ücretsiz şekilde hesap açtıktan sonra borsaya para yatırma işlemi menüsünden TL para birimi seçilerek para transferi yapın.
  • 4. Adım: Hesapta bakiyenin görülmesinden sonra borsada listelenen  Orion Protocol (ORN) Coin satın alma bağlantısına tıklayın.
  • 5. Adım: Satın alma sayfasındaki güncel fiyat üzerinden alım emri verin.
  • 6. Adım: ORN Coin alım emrinin onaylanmasından sonra satın alınan kripto paraları borsanın cüzdanında veya borsadan çekerek fiziki cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Orion Protocol (ORN) Coinin yatırımcılara sunduğu avantajlar şunlardır: 

  • ERC-20 standardına dayandığı için Ethereum blok zinciri tabanlıdır. 
  • Arzı 100 milyon ile sınırlandığı için fiyatında yükseliş yaşanma olasılığı çoktur.
  • Kullanıcıların kripto para borsasındaki faaliyetlerini izlemelerine ve kaydetmelerine olanak tanır. 
  • Kripto para yatırımcılarına piyasadaki yeni fırsatlar için alarmlar kurma ve varlık yönetimini otomatikleştirerek kolay bir portföy yönetimi fırsatı sunar.

  Dezavantajları Neler?

  • Sınırlı Erişim: Orion Protocol (ORN) Coin, Binance gibi büyük kripto para borsasında listelenmesine rağmen, sektördeki diğer popüler borsalarda listelenmiyor. Bu nedenle ORN coine erişimde sınırlamalar söz konusu olabilir. 
  • Saldırı Riski: Orion Protocol (ORN) Coin, kripto para borsalarının sanal cüzdanlarında saklandığında, herhangi bir saldırı halinde bakiye risk altında kalabilir. Ancak borsalardan çekerek çevrimdışı saklama yapabilen donanım cüzdana coinlerin transfer edilmesi durumunda bu risk ortadan kalkar. 

  Sonuç

  Orion Protocol (ORN) Coin, DeFi yani merkeziyetsiz finans sektöründe yaşanan bazı problemleri çözmek için üretilen kripto paradır. Merkezi ve merkezi olmayan borsalarda kullanıcıların daha pratik bir şekilde işlerini tamamlamaları için geliştirildi. Orion Protocol (ORN) Coin kullanıcı dostu tasarımı ve sorun çözen yapısıyla gelecek vaat eden kripto para birimleri arasında gösteriliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle