Kripto Para

NFT satış hacmi rekor kırdı: 339 milyon dolar!

  Geçtiğimiz hafta 339 milyon dolarlık rekor işlem hacmiyle tüm dikkatleri üzerine çeken NFT satış hacmi yine rekor kırdı. DappRadar platformunun verilerine göre NFT pazarlarında yaşanan satış çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor…

  DappRadar izleme platformu, son dönemde NFT pazarlarında yaşanan satışlar ve işlem hacmi hakkında önemli veriler paylaştı. Geçtiğimiz hafta toplamda 339 milyon dolarlık rekor işlem hacmine ulaşan NFT pazarı, sektörde önemli bir yer edinmeyi sürdürüyor. 

  DappRadar verilerine göre Opensea, 1 Ağustos tarihinde tek başına 49 milyon dolarlık işlem hacmi kaydetti. Dünyanın en büyük NFT pazarında yaşanan bu gelişme, satışların ne kadar arttığını bir kez daha gözler önüne serdi. Bununla birlikte sanat çerçevesinde algoritmik olarak üretilmiş bir karakter olan CryptoPunks, hafta sonunda 78.4 milyon dolarlık rekor bir satış hacmi elde etmeyi başardı.

  NFT Pazarında Satışlar Rekor Kırıyor

  CryptoPunks’un haftalık işlem hacmini 207 milyon dolara taşıdığı dönemde blockchain tabanlı oyun platformu Axie Infinity geçen haftaki 127 milyon dolar işlem hacmi yaşadı. National Basketball Association Top Shot pazarı yaklaşık 4 milyon dolara çıktı. DappRadar platformundan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

  “2020’de, DappRadar tarafından izlenen NFT koleksiyonları tarafından üretilen toplam hacim şaşırtıcı bir şekilde 94.862.807 dolardı. Daha da etkileyici olanı ise 2021’in ikinci çeyreğinin sonunda bu rakamın neredeyse 2.5 milyar dolar olmasıydı.” Ethereum tabanlı pazar yeri geçen sene popülerlik kazanmaya başlasa da sektör 2021 yılı başından beri adeta patlama yaşıyor.

  Şirketlerin NFT Rekabeti Artıyor

  Spor ve eğlence sektörleriyle ilgili NFT’ler popülerlik kazandıkça, kripto ve eğlence şirketleri bu patlamadan pay çıkarmaya çalışıyor. Kripto para borsası FTX, popüler spor ve eğlence markaları için bir NFT pazarı oluşturma amacıyla Dolphin Entertainment ile ortak oldu:

  Dolphin’in popüler kültür üzerindeki erişimi ve ölçeği bizim için çok etkileyici. Dolphin ile hem içeriğe hem de her büyük eğlence sektörü için etkileyici pazarlamayla pazar yerleri oluşturmaktan heyecan duyuyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle