Kripto Para

Milyarder yatırımcı: “Bitcoin’e olan talep fırlayacak” 

  Kripto para yatırımları ile bilinen Michael Saylor, en büyük kripto para birimi Bitcoin hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Saylor, özellikle Bitcoin spot ETF onaylandıktan sonra trilyonlarca dolarlık yatırımların geleceğini söyledi…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) yatırımlarıyla adından sık sık söz ettiren Michael Saylor yine gündeme geldi. MicroStrategy CEO’su Saylor, gelecek yıllarda Bitcoin’in çok daha fazla büyüyeceğini söyledi. Bloomberg Finansal İnovasyon Zirvesi’nde konuşan milyarder yatırımcı tüm dikkatleri üzerine çekti. 

  Bloomberg Finansal İnovasyon Zirvesi’ne katılan sektörün önde gelen isimleri Michael Saylor, Nic Carter, Yoni Assia ve Hester Peirce dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Online platform üzerinden gerçekleştirilen etkinlikte söz alan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yatırımcıları heyecanlandıran ifadeler kullandı. Ünlü yatırımcı, BTC’nin önümüzdeki yıllarda çok hızlı bir şekilde değer kazanacağını söyledi.

  “BTC Fiyatı Artmaya Devam Ediyor”

  Etkinlik sırasında konunun sürekli Bitcoin spot ETF onayına gelmesi hakkında konuşan Michael Saylor, Bitcoin’e olan desteğini yineledi. En büyük kripto para biriminin altından fon çalmaya devam edeceğini kaydeden Michael Saylor, BTC fiyatının artmaya devam ettiğini şu ifadelerle açıkladı:

  “Geçen sene BTC 10 bin dolardı, şimdi 50 bin doların üzerinde ve böyle olduğunda alımlarınız da zorlaşıyor. Bu durum bizi yavaşlatıyor ama biz Bitcoin almaya devam edeceğiz. Bitcoin ETF’leri konusunda, kurumsal şirketlerin yönetim mimarisine uymayan bazı sorunlar mevcut. Ancak bu sorunlar bir kere çözüldüğü zaman Bitcoin’e olan talep fırlayacaktır. Satış baskıları yok olacak. Fiyat çok fazla artacak.”

  BTC Vadeli ETF’leri En İyi Yatırım Tercihi

  Saylor ayrıca geçen ay kabul edilen Bitcoin vadeli ETF’lerinin arka planda olmasına rağmen kurumsal yatırımcılardan da büyük ilgi gördüğünü hatırlattı. Spot ETF’nin ne zaman kabul edileceği konusunda zaman vermeyen Saylor, şunları söyledi: “BTC spot ETF onayı hakkında net bir yorum yapamam ama çok net şekilde şu anki en iyi yatırım tarzı bu. Kurumsal şirketler bir trilyon dolarlık Bitcoin almak istediklerinde, bunu ETF’lerle yapabilirler. Çünkü ETF’ler mevcut güvenlik yapısına, mevcut aracı kurumlara ve teminat paketlerine en iyi şekilde uyum sağlayan araçlar.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle