Kripto Para

Kripto para piyasasının gözü kulağı bu toplantıda!

  Kripto para piyasası da dahil olmak üzere tüm küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası (FED) toplantısına odaklandı. Gözlerin çevrildiği toplantıdan çıkacak kararlar, Bitcoin fiyatında da önemli bir etki yaratabilir…

  Küresel piyasada tüm gözler, ABD Merkez Bankası (FED) tarafından gerçekleştirilecek toplantıya çevrildi. Kripto para piyasasının önde gelen temsilcileri ve yatırımcıları da bu toplantıdan çıkacak kararlara odaklandı. Genel anlamda dünyada para politikalarının geleceğine dair belirsizlikler devam ederken, itibari paralar dışında kripto paralar da bu süreçten etkileniyor.

  Kripto para yatırımcılarının da merakla beklediği toplantı, küresel piyasalar için çok önemli gelişmeleri barındırıyor. FED toplantısından çıkacak faiz kararı ve FED Başkanı Jerome Powell tarafından yapılacak açıklamalar piyasalar üzerinde büyük etki yaratabilir. Bitcoin yatırımcıları da ABD doları için belirlenecek faiz kararının ne olacağını merakla bekliyor.

  FED Faiz Kararı Nasıl Olacak?

  Piyasa uzmanlarına göre FED’in politika faizi kararı üzerindeki genel kanı, bankanın faizi yüzde 0.00 ile yüzde 0.25 arasında sabit tutacağı yönünde oldu. Bunun yanı sıra ABD Merkez Bankası’nın varlık alımında da herhangi bir değişiklik yapılması beklenmiyor. Yine de FED Başkanı Jerome Powell’ın faiz toplantısından sonra yapacağı açıklamalar küresel piyasalar açısından büyük önem taşıyor. 

  Deneyimli analistlere göre beklentilerin üzerinde çıkan enflasyon verisi, piyasalardaki belirsizlik üzerinde önemli etki yaratıyor. Bu süreçte FED’in para politikasının geleceğine yönelik hamleleri ve yönlendirmeleri belirleyici olacağı için önemle takip ediliyor. 

  Piyasalar İçin Kritik Viraj

  ABD Merkez Bankası (FED) faiz toplantısını bugün gerçekleştirecek ve faiz kararı toplantı sonrasında Başkan Powell tarafından duyurulacak. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) politika faizi toplantısı ise Perşembe günü yapılacak. Bunun hemen ardından cuma gününde de Japonya Merkez Bankası’nın (BoJ) toplantısı düzenlenecek. Bu 3 toplantıdan çıkacak olan politika faizi kararları küresel piyasalardaki yatırımcılar için büyük önem taşıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle