Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 9 Mayıs 2022

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüş sinyalleri yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Piyasa genelinde satış baskısını arttıran bu gerilemeler, popüler altcoinlerde sert düzeltmeler yaşanmasına neden oluyor.

  9 Mayıs 2022 Pazartesi gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Popüler kripto para saklama şirketi BitGo CEO'su Mike Belshe, Bitcoin fiyatının 20 bin dolar seviyelerine inmesi halinde sanıldığı kadar kötü bir durumla karşılaşılmayacağını söyledi. Belshe, piyasada bu seviyelere kadar geri çekilme yaşanabileceğini ancak uzun süreli olmayacağını belirtti.

  En büyük kripto para Bitcoin, 8 yıl sonra ilk kez arka arkaya 6 haftayı kırmızı mumla kapattı. 2014’ten bu yana ilk kez altı haftayı peş peşe kırmızı mumla kapatmasının yanı sıra Korku ve Açgözlülük Endeksi 11’e kadar geriledi.

  Hindistan’ın Mal ve Hizmet Vergisi (GST) Konseyi, tüm kripto para işlemlerine yüzde 28 oranında vergi getirilebileceğini ifade etti. “GST, yakında kripto para birimleriyle ilgili tüm faaliyetlere yüzde 28 oranında vergi uygulayacak.” 

  Kripto para piyasasında hem UST hem de Terra istikrarını korumak için çalışmalarıa devam eden Luna Vakfı, 750 milyon dolarlık Bitcoin ve 750 milyon dolarlık da UST'yi kredi olarak vereceğini duyurdu. Bu açıklama kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  Meta kurucusu Mark Zuckerberg, Instagram'da NFT denemelerine başlayacaklarını duyurdu. Zuckerberg, "NFT yaratıcıları ve alıcıları, oluşturdukları ya da sattıkları ürünleri profillerinde sergileyebilecekler” ifadelerini kullanmasıyla dikkat çekti. 

  Altcoinlerde ise araştırma sitesi Finder.com, XRP uzmanları için bir anket düzenledi. Kripto sektöründen birçok analistin katıldığı ankette, Ripple'ın davayı kazanmasının XRP için tarihi bir yükseliş fırsatı getirebileceği ifade edildi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC fiyatında yüzde 4.15 oranındaki düşüşle 32.965 dolarlı seviyeler takip ediliyor. Altcoinlerde ETH, BNB ve XRP fiyatlarında yüzde 5 civarında düşüş yaşanıyor. En değerli ilk 10 kripto para birimi içinde en fazla kayıplar ADA ve SOL coinlerde görülüyor. LUNA coin ise yatay seyriyle yatırımcılarını umutlandırmayı sürdürüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle