Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 26 Temmuz 2021

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki hızlı yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürdü. BTC fiyatının son günlerdeki yükselen performansını devam ettirip büyük bir sıçrama yapması, popüler altcoin fiyatlarını da coşturdu.

  26 Temmuz Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  E-ticaret devi Amazon’un Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ödeme kabul edeceği söylentileri yeniden gündeme geldi. Şirkete yakın kaynaklar, Amazon’un yıl sonuna kadar BTC ve diğer kripto para birimleri ile ödeme kabul etmeye başlamak istedikleri söylentisini doğruladı. Bu gelişme BTC fiyatında hızlı yükselişin tetikleyicisi oldu

  Ethereum, Londra Hardfork güncellemesi öncesi artan talep ve ilgiyle dikkat çekti. Kripto para piyasası son 24 saatte büyük sıçrama yaparken ETH’ye olan ilginin BTC’nin önüne geçtiği görüldü. Ethereum 2.0 güncelleştirmesi öncesinde bu ilginin artarak devam etmesi bekleniyor. 

  Tayland'ın telekom şirketi JTS, 2024 yılına kadar 50 bin BTC madencilik cihazını aktif hale getirerek madencilik sektörüne giriş yapmayı hedeflediklerini açıkladı. Şirket, tüm hedefine ulaştığında yıllık 16 bin BTC çıkarmayı planlıyor

  Chicago Üniversitesi’nde bini aşkın katılımcının yer aldığı ankette ABD’li yatırımcıların son 6 ayda kripto para almaya başladıkları görüldü. ABD’li yatırımcıların yüzde 13’ü son on iki ay içerisinde kripto para alım-satımı gerçekleştirdi, yani “trade” yaptı.

  Ünlü portföy uzmanı Amy Arnott, Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım kripto para birimlerine bir yenisi daha ekleneceğini aktardı. Arnott, Bitcoin ve Ethereum’un ardından üçüncü büyük kripto para olarak Cardano’yu görüyor

  Güney Koreli vergi makamları, borsalarda vergi kaçakçıları tarafından tutulan kripto varlıklarına el konulması ve satılması için bir yasa önerdi. Güney Kore hükümeti, yetkililerin yerel dijital formlarında tutulan kripto varlıklarına el koymasını yasaklayan vergi sistemindeki bazı kuralları değiştirmeyi teklif etti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel veriler, kripto para piyasasında son 24 saatte sevindiren yükselişlerin yaşandığını gösteriyor. Haftanın ilk işlem gününe çok hızlı başlayan BTC fiyatı yüzde 12.50 oranındaki değer artışıyla 38.458 dolara çıktı. Ethereum fiyatı yüzde 10’a yakın yükselirken, BNB, ADA, XRP ve DOGE fiyatlarındaki yükselişler yatırımcıları sevindiriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle