Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 3 Ocak 2022

  Kripto para piyasasında 2022 yılı hızlı bir başlangıçla dikkatleri çekse de yatırımcıların beklediği yükseliş hareketleri bir türlü gelmiyor. Mega boğa rallisi bekleyen Bitcoin ve altcoin yatırımcıları, piyasadaki konsolidasyon sürecini yakından takip ediyor. En büyük kripto para birimi BTC’deki düşüşler altcoin piyasasında da kısa sürede hissediliyor.

  3 Ocak 2022 Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para veri analiz şirketi Glassnode raporuna göre, Bitcoin Hash Rate oranı 2022’ye girerken 209 milyon TH/s olarak ölçüldü. Bitcoin için yeni bir rekor anlamına gelen bu veri, fiyat dalgalanmalarından bağımsız olarak ağın güvenilir olduğunu gösteriyor. Ayrıca rapor Bitcoin’e olan ilginin hala artmaya devam ettiğini gözler önüne serdi.

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, yılbaşı mesajında BTC’yi eleştirdi. “Bitcoin çok sert regülasyon ortamında hayatta kalabilir ancak gelişemez” diyen Buterin ayrıca Bitcoin maksimalistliğinden erken kurtulmayı başardığını söyleyerek tartışma yarattı. 

  Güney Kore iktidar partisi, Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası döneminde, NFT çıkaracağını ve partili bir milletvekilinin kripto parayla bağış almaya başlayacağını duyurdu. Bu gelişmeler kripto para sektörünün benimsenmesi açısından olumlu görüldü. 

  Altcoin haberlerinde ise ABD'nin en büyük kripto para borsası Coinbase'in ürün yöneticisi Surojit Chatterjee, 2022 yılıyla Ethereum’un gelişeceğini söyledi. Ünlü yönetici ayrıca, “Merkeziyetsiz finans daha fazla regüle edilecek ve zincir üstü KYC ortaya çıkacak.” ifadelerini kullandı. 

  Teknoloji devi Samsung, 2022 yılında NFT alım-satımının yapılabileceği özelliklere sahip 3 televizyonun tanıtımını yaptı. Kullanıcılar, yeni tip televizyonlarda çeşitli pazaryerlerindeki NFT'leri görüntüleyip satın alabilme imkanına sahip olacak. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC kısıtlı bir düşüş hareketi yaşarken 47 bin dolar desteğinin üzerinde tutunmaya devam ediyor. Lider altcoin ETH fiyatında ise yüzde 2’ye yakın bir yükseliş takip ediliyor. Bununla birlikte günün kazandıran altcoinleri arasında BNB, ADA, LUNA ve DOT coinler yer alıyor. Negatif görünümde kalıp zarar eden altcoinler ise SOL ve XRP oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle