Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 18 Haziran 2021

  Kripto para piyasasında yatırımcıların beklentilerinin tersine hareket eden Bitcoin fiyatında sert düzeltme yaşanıyor. Bir süredir 40 bin dolar barajını aşamayan Bitcoin fiyatında hızlı gerileme dikkat çekti. BTC fiyatı ile birlikte popüler altcoin fiyatlarında da gerilemeler olması yatırımcıların moralini bozdu.

  18 Haziran 2021 Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Avrupa’nın en büyük bankalarından BBVA, İsviçre’deki kullanıcılarının 21 Haziran tarihinden itibaren BBVA altyapısını kullanarak Bitcoin’e yatırım yapabileceklerini duyurdu. Buna göre BTC yatırımı yapmak isteyen müşteriler, İsveç frangı, euro ve dolar gibi paraları banka üzerinden BTC’ye çevirebilecek.

  Bitcoin opsiyon piyasasında vade dolum zamanına saatler kala avantajın boğalara geçtiği belirtildi. Öte yandan BTC fiyatının 40 bin doları geçmesi durumunda satım opsiyonlarının yüzde 99’unun tasfiye olma durumu dikkat çekti. Guggenheim Partners‘ın CIO’su Scott Minerd, kripto paralarla ilgili yaptığı paylaşımda BTC volatilitesinin devam edeceğini ifade etti.

  ABD’li senatör Cytnhia Lummis, lider kripto para birimi Bitcoin’i desteklediğini ve aslında aktif olarak Bitcoin yatırımı yaptığını duyurdu. Digital Asset Research (DAR) kurucu ortağı Lucas Nuzzi kripto para piyasalarındaki son durumu, 2017 yılının yaz dönemine benzetti. Ünlü yönetici Bitcoin’de boğa trendinin bittiği yorumlarına katılmadığını vurguladı. 

  Danimarka’nın en büyük bankası olan Danske Bank, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve regülasyon eksikliği gibi sorunları yüzünden bu hizmetleri yasaklamaya devam edeceğini açıkladı. Öte yandan Bitcoin madenciliğinin merkez noktalarından biri olan hidroelektrik zengini Sichuan, bölgedeki madencilik faaliyetlerine kısıtlama getirme kararı aldı. Madencilik tesislerine verilen elektriklerin kesileceği duyurusu yapıldı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Bu gelişmelerin yarattığı ortamda BTC fiyatında hızlı geri çekilme devam ediyor. Lider kripto para birimi anlık verilere göre yüzde 5 oranında değer kaybı yaşarken 36.750 dolardan işlem görüyor. Altcoin fiyatlarında da sert düzeltme etkisini gösteriyor. ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT ve UNI fiyatlarında yüzde 5’in üzerinde değer kaybı yaşanıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle