Kripto Para

Square’in planları arasında BTC almak yok

  Dev ödeme şirketi Square’in baş yatırım sorumlusu Amrita Ahuja, Bitcoin (BTC) stratejileri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ahuja, Financial News’e daha fazla Bitcoin satın alma planlarının olmadığını dile getirdi. Ahuja, BTC stratejilerinin Şubat ayında belirttikleri gibi ilerlediğini, hala değişmediğini ifade etti.

  Kripto para piyasalarının son zamanlarda bu denli büyük ilgi görmesinin arkasında, 2020 yılında kurumsal şirketlerin Bitcoin (BTC) yatırımı yapmaya başlaması da bulunuyor. Bu kurumsal şirketlerden biri olan dev ödeme şirketi Square, bu alanda söz sahibi büyük bir şirket. Bu nedenle şirketin BTC adımları, piyasada etkin faktör olarak takip edilebiliyor. Square baş yatırım sorumlusu Amrita Ahuja, Financial News’e yaptığı açıklamada daha fazla BTC satın alma planlarının olmadığını söyledi. Ayrıca Twitter üzerinden de açıklamada bulunan Ahuja, Şubat ayında belirttikleri gibi, BTC stratejilerinin hala değişmediğini ifade etti.

  Ahuja: “Şu Anda Satın Alma Planımız Bulunmuyor”

  Amrita Ahuja Financial News’e yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

  “Şu anda başka bir satın alma işlemi gerçekleştirmemiz için herhangi bir planımız bulunmuyor. Bu noktada hazine açısından nerede olduğumuzu değerlendirebileceğimiz bir plan söz konusu değil.”

  Square şirketi Mayıs ayı başlarındaki BTC yatırımlarından dolayı 20 milyon dolarlık kayıp yaşadıklarını bildirdi. Ancak genel tabloda bakıldığında şirketin BTC yatırımlarından ciddi kazançlar elde ettiği görülebiliyor. Twitter CEO’su Jack Dorsey’in şirketi, Ekim 2020’de 50 milyon dolarlık, Şubat 2021’de de 170 milyon dolarlık BTC satın almıştı.

  Ahuja’dan “Yeşil Enerji” Göndermesi

  Amrita Ahuja, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında ise şu ifadelere yer verdi:

  “Bitcoin stratejimiz değişmedi. Bitcoin Temiz Enerji Girişimi’miz aracılığıyla daha yeşil bir gelecek için çalışmak da dahil olmak üzere, bu topluluğa derinden bağlıyız. Şubat ayında da paylaştığımız gibi, Bitcoin yatırımımızı sürekli olarak değerlendirmeye devam ediyoruz. Burada yeni bir şey yok.”

  Ahuja açıklamasında yeşil enerjiye dikkat çekerek, yeşil enerjinin daha çok benimsenmesi gerektiğini ima etti. Söz konusu açıklamalar, ayrıca Tesla’nın açıklamalarından sonra geldi. Tesla, Bitcoin’in çevreye zarar verdiği gerekçesi ile BTC ile ödemeleri askıya aldığını açıklamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle