Kripto Para

Kore polisi alarmda! LUNA Vakfına karşı harekete geçti!

  LUNA Vakfının başı dertten kurtulmuyor! Algoritmik stabil coin TerraUSD (UST) ile başlayan ve LUNA’da adete serbest düşüşe yol açan çöküş sonrası sesler giderek yükselirken, Güney Kore kolluk kuvvetleri de harekete geçti! Güney Kore polis teşkilatı, kar amacı gütmeyen Luna Vakfının (LFG) varlıklarını dondurmak için harekete hazırlanıyor!

  Güney Kore, Terra’ya karşı hamlelerini artırmaya devam ediyor! Ülkenin ulusal yayıncısı Korean Broadcasting System tarafından bildirilen habere göre Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı, Luna Vakfının herhangi bir kurumsal fonu geri çekmesine veya varlıklara erişmesini önlemek adına birden fazlaya borsaya talimat ulaştırdı.

  Do Kwon’un Peşine “Azrail” Takıldı!

  Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı bir yandan borsalara talimat ileterek LUNA Vakfını köşeye sıkıştırmaya çalışsa da kanunlar elini şu anda kısıtlıyor. Her ne kadar vakıf tarafından fonların zimmete geçirildiğini gösteren ayrıntıların ortaya çıktığı belirtilse de Do Kwon’u köşeye sıkıştırmak için asıl bomba hareket, Azrail olarak Türkçeye çevrilen Grim Reaper’ın görevlendirilmesi! Seçkin görev gücü, Do Kwon’un vergi kaçakçılığı suçlamalarına yönelik delil toplamak için adete gölgesi olacak.

  Azrail Buharlaşan 40 Milyar Doları Araştırıyor!

  Terra’nın piyasa değeri son çöküşte 41 milyar dolardan 950 milyon doların altına geriledi. Bu süreçte tüm dünyayla birlikte Güney Kore’de 280 bini aşkın yatırımcının büyük zarar gördüğü belirtiliyor. LUNA çevresinde olayları araştırmak için görevlendirilen Grim Reaper, Do Kwon’un vergi kaçakçılığı yanında LUNA çöküşü sırasında yaşanan her detayın peşine düşecek.

  Koreli Milletvekilleri De İşin Peşinde!

  Güney Kore kolluk kuvvetleri ile birlikte Terra olayının peşine milletvekilleri ile de düştü. Koreli milletvekilleri kimin suçlu olduğuna karar vermek adına ülkenin en büyük beş borsasının peşine düştü. Coinone, Korbit, Upbit, Gopax ve Bithumb temsilcileri ile bir araya gelen milletvekilleri; yaşanan fon kaybından borsaların sorumlu tutulup tutulmayacağını araştıracak.

  Öte andan Do Kwon’un yargılanmasına yönelik girişimler de Güney Kore’de gündemde taze! Ülkenin Do Kwon’a yönelik bu denli büyük cephe açması ise piyasa katılımcılarına göre elbet sonuca ulaşacak. Kripto endüstrisi, Do Kwon’un bu işten yakasını kurtaramayacağını düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle