Kripto Para

SHIB coin fiyatı neden çakıldı? Erteleme geldi!

  Altcoin dünyasının popüler projelerinden Shiba Inu’nun (SHIB) fiyatında hızlı düşüş yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Coinbase Pro borsasında listeleneceği duyurulan SHIB, bu hamlenin ertelenmesinden sonra adeta çakıldı…

  Kripto para dünyasının en popüler borsalarından ABD merkezli Coinbase, son duyurusu ile dikkatleri üzerine çekti. Kripto para sektöründe “meme coin” olarak bilinen Shiba Inu’nun (SHIB) borsada listelenmesi için geçici bir erteleme yaşandığı açıklandı. Bu duyurunun kripto para basınında yer almasının ardından SHIB yatırımcıları büyük bir şok yaşadı. 

  ABD kripto borsası Coinbase Pro’da listeneceği açıklanan SHIB coin yatırımcıları için hiç hesapta olmayan bir gelişme yaşandı. Regülasyon konusunda ülkenin en büyük ve önemli kripto para borsalarından biri olan Coinbase, SHIB listeleme işini erteledi. SHIB, kendine ait hiçbir özelliği olmayan şaka amaçlı bir kripto para birimi olduğu için süreçte geçici bir erteleme kararı çıktı. 

  Coinbase Pro’da Listelenecek Yeni Dijital Varlıklar

  Hafta başlarında Keep Network (KEEP) ve Chiliz (CHZ) ile birlikte platformda listelenecek üç yeni varlık olarak Shiba Inu’dan söz eden borsa yatırımcıları heyecanlandırmıştı. Kripto para dünyasındaki güçlü rakipleri ile rekabet etmesi için SHIB coinin Coinbase Pro borsasında listelenmesi gerektiğine inanan pek çok kullanıcı bulunuyordu

  Söz konusu listeleme duyurusunun ardından kripto para dünyasında büyük bir Shiba Inu çılgınlığı yaşandı. Listeleneceği açıklanan SHIB coin fiyatında önce hızlı bir yükseliş görülse de çok geçmeden yerini sert düşüşe bıraktı. Coinbase Pro, geçtiğimiz gün geç saatlerde SHIB planında değişiklik yapıldığını duyurdu. 

  Listeleme İşlemi Geçici Olarak Ertelendi 

  Coinbase Pro borsasının resmi sosyal medya hesabından konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “SHIB’nin Coinbase Pro’da listelenmesini geçici olarak geciktirecek teknik sorunlar yaşıyoruz. Şu anda SHIB mevduatlarını devre dışı bırakıyoruz; para çekme işlemleri hala mevcut.” Bu paylaşımın ardından SHIB fiyatı çok hızlı bir düşüş hareketine başladı. Yüzde 10’un üzerinde kayıp yaşayan altcoinin yatırımcıları da ters köşe oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle