Kripto Para

Hintli milyarderden kripto para açıklaması

  Hindistanlı milyarder Nandan Nilekani kripto paralar ile ilgili olumlu açıklamalarda bulundu. Hindistan’da kripto paraların yasaklanması ile ilgili tasarı gündemdeyken, ünlü milyarder kripto paraların varlık sınıfı adı altında değerlendirilmesi gerektiğini iddia ediyor.

  Kripto para dünyasına ilginin sürekli artmaya devam ettiği bugünlerde kurumsal şirketlerin yanı sıra birçok milyarder de kripto sektörüne yönelmeye başladı. Dünyaca ünlü kripto destekçisi milyarder arasına Hindistan’ın en önemli teknoloji projelerinin sahibi Nandan Nilekani de katıldı. Ünlü milyarder kripto paraların büyük sermaye olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini düşünüyor.

  VC Fund tarafından organize edilen bir Clubhouse etkinliğine katılan Hintli milyarder Nandan Nilekani, etkinlikte Bitcoin gibi kripto paraların varlık sınıfına dahil edilmesi gerektiğini belirtti. Kripto paraları değer deposu olarak gördüğünü açıklayan ünlü isim, küçük ve orta ölçekli işletmelerde Bitcoin kullanımına da izin verilmesi gerektiğini düşünüyor. Kripto paraların çok büyük bir sermayesi olduğunu açıklayan Nilekani, kripto paraların ödeme sistemi olma potansiyeli hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Nandan Nilekani kripto paralarla ilgili olumlu düşüncelere sahip olsa da Hindsitan’da kripto paraların yasaklanması için yasa tasarısı hazırlanıyor.

  Nandan Nilekani Hindistan’daki CBDC çalışmalarını değerlendirdi

  Nandan Nilekani açıklamalarında kripto paraların ödeme yöntemi olarak yavaş olmalarından da bahsetti. Hindistan’da dijital ödeme yöntemi olarak kullanılan UPI aracının kripto paralardan çok daha hızlı olduğunu belirten milyarder, yine de kripto paraların geleceği olduğunu düşünüyor.

  Nandan Nilekani Hindistan’da kripto paraların yasaklanması konusuna da atıfta bulunarak ülkesinde blockchain teknolojisinin benimsendiğini ve Hindistan Merkez Bankası’nın CBDC’ler için hazırlık aşamasında olduğunu belirtti. Hindistan Merkez Bankası’nın 2 ya da 3 yıl içinde CBDC çıkarmış olacağını belirten Nilekani, bu dijital paraların niteliği konusunda ise şüpheli. Nilekani Hindistan’daki CBDC’lerin iyi olup olmayacağını bilmediğini önemli olan noktanın ise bu dijital paraların halka nasıl yardım edeceği olduğunu söyledi.

  Nandan Nilekani teknoloji çalışmaları ile tanınıyor

  Nandan Nilekani Hindistan’daki teknoloji çalışmaları ile tanınan önemli isimler arasında yer alıyor. Milyarderin teknoloji alanında çalışma yapmasından kaynaklı kripto paraları desteklemesi piyasa açısından da olumlu bir gelişme olarak değerlendirildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle