Kripto Para

ETH tabanlı futbol oyununa Galatasaray da katıldı

  Futbol dünyası ile kripto dünyasının kesişim noktaları her geçen gün artıyor. Son günlerde kripto para ve blockchain teknolojisine ilgisi artan futbol kulüplerinden biri de Galatasaray oldu. Galatasaray Ethereum tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare’ye katıldı.

  Son dönemlerde kripto para piyasasında futbol kulüplerinin ismi sık sık duyulmaya başlandı. Kendi takım tokenlerini çıkaran takımların yanı sıra blockchain teknolojisine bağlı platformlarda yer alan kulüpler de artış göstermeye başladı. Kripto ve blockchain alanına en çok yönelen takımlardan biri de Galatasaray oluyor. Galatasaray Ethereum tabanlı fantezi futbol oyunu olan Sorare’ye katıldı. Bir süre önce de Fenerbahçe platformda yer almaya başlamıştı.

  Son günlerde popülerliği artan Sorare, futbol kartları ile alım satım yapma imkanı tanıtan ve haftalık performansa göre para kazandıran blok zinciri tabanlı bir oyun. Dünyadaki birçok popüler futbolcunun da yatırım yaptığı Sorare platformu özellikle futbolla ilgilenen yatırımcıların ilk tercihleri arasında yer almaya devam ediyor.

  Blok zinciri tabanlı oyun büyük getiri sağlıyor

  Blok zinciri tabanlı bir oyun olan Sorare’de platformunda birçok ünlü futbolcu da yer alıyor. Gerard Pique, Cristiano Ronaldo ve Mbappe gibi birçok ünlü futbolcunun çok yüksek miktarlardan kartlarını satışa çıkardıkları platformda, takımların oyun kartları satın alınabiliyor, değiştirilebiliyor.

  Sorare platformunda seçilen oyuncunun haftalık performansına göre kişilerin hem kartlarının hem de takımlarının puanı yükseliyor. Takımların performanslarının yükselmesi ile beraber sıralamada daha üst seviyelerde yer almaya başlıyorlar. Üst seviyelerde yer alan takımlara ise talep yükseliyor. Birçok ünlü oyuncunun benzeri olmayan kartlarını çok yüksek fiyatlardan satışa sunduğu oyun, son dönemlerde birçok futbol kulübü tarafından da ilgi görmeye başladı. Platforma en son katılan takım ise Galatasaray oldu.

  Galatasaray Chiliz ile anlaşma yapmıştı

  Türkiye’nin en büyük ve popüler futbol kulüplerinden birisi olan Galatasaray’ın blockchain teknolojisine yönelik ilk hamlesi bu değil. Popüler takım geçtiğimiz aylarda da kendi tokenini çıkarmak için anlaşma sağlamıştı. Galatasaray Chiliz platformu üzerinde kendi tokenini çıkarmıştı. Blockchain teknolojisi ile futbol kulüplerinin ortaklaştığı noktalar git gide artmaya başladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle