Celer Network (CELR) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Blok zincir teknolojisi ile gelen birçok yenilik kadar bu yeniliklere bağlı olarak sorunlarda ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu sorunların bir bölümüne yanıt veren Celer Network, blok zincir teknolojisinin daha verimli hale getirilmesinde önemli bir adım atıyor. Bu başarısı sonrasında uzmanların ve yatırımcıların da radarına giren Celer Network hakkında detaylar araştırılmaya başladı. Son döneminin popüler varlıklarından CELR hakkında merak edilen tüm detayları sizler için bir araya getirdik.

  Celer Network (CELR) Coin Nedir?

  Celer Network, blok zincir teknolojisinin işlem hızı ve verimliliği ön plana çıkarmasıyla, akıllıca tasarlanmış ikinci katmak ölçeklendirme çözümü sunan bir projedir. Celer, birden fazla zincirde belirteçlerle, DeFi, GameFi ve NFT’lere, yönetişime ve daha fazlasına tek tıkla kullanıcı deneyimi sağlayan bir blok zincir birlikte çalışabilirlik protokolüdür. İkinci katman ölçeklendirme çözümü olarak zincir üstü işlem verimliliğine odaklanan bir platformdur. Celer platformu aynı zamanda ödeme ve akıllı sözleşme konusunda hızlı, basit ve güvenli zincir dışı işlem çözümleri sunmaktadır. CELR Coin ise Ethereum ağı üzerinde çalışan bir tokendır. 

  Celer Network (CELR) Projesi ve Whitepaper

  Celer Network, en basit haliyle blok zincir birlikte çalışabilirlik protokolü olarak işlevsel özelliklere sahip bir proje olarak geliştirilmiştir. Birden çok zincirde DeFi, GameFi, NFT ve belirteçlere, yönetişim ve daha fazlasına en iyi kullanıcı deneyimini sağlayan bir platform olarak yenilik getirmeyi hedeflemektedir. Geliştiriciler tarafından verimli likidite kullanımına, tutarlı uygulama mantığına ve paylaşılan durumlara erişim sağlamak için Celer Zincir Arası Mesaj SDK’yı (Celer Inter – Chain Message SDK) kullanarak zincirler arası yerel dApp’ler oluşturabilmektedir.

  Celer özellikli dApp’lerin kullanıcıları, tamamı tek bir zincirden tek işlemli bir UX’in basitliği ile çeşitli blok zincirli bir ekosistemin avantajlarından yararlanmayı hedeflemektedir. Projenin teknik makalesinde yer verilen diğer detaylara göre akıllıca tasarlanmış bir ikinci katman ölçeklendirme çözümü olarak zincir üstü işlem verimliliğine odaklandığı görülmektedir. Celer Network, Substrat framework kullanılarak geliştirilen ilk projeler arasında yer almaktadır. Ayrıca Polkadot ekosisteminin bir parçası konumundadır.

  Celer Network mimarisi ise dört temel öğe üzerine inşa edilmiştir. Blok zincir teknolojileri için önemli çözümleri bir arada sunan Celer Network projesinin merak ettiğiniz diğer teknik detaylarına ve projenin whitepaper sayfasına erişim sağlamak için: https://www.celer.network/ resmi bağlantı adresini kullanarak işlem yapabilirsiniz.

  Celer Network (CELR) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Celer Network, alanında iyi bir kariyere sahip ve deneyimli bir mühendis ekibi tarafından 2018 yılında kurulmuştur. Projenin dört kurucu ortağı MIT ve UC Berkeley gibi önde gelen üniversitelerde bilgisayar bilimlerinde doktora yapmaktadır. Dr. Mo Dong, Dr. Junda Liu, Dr. Xiaozhou Li ve Dr. Qingkai Liang projenin kurucu ortakları olarak dikkat çekmektedir.

  2019 yılında Celer Network dünyanın ilk genelleştirilmiş devlet kanal ağını başlatmıştır. Celer Network, blok zincir teknolojisinin kitlesel benimsenmesini sağlamak gibi değişmeyen bir hedefe sahip güçlü bir küresel ekibe de sahiptir.

  Celer Network (CELR) Kullanım Alanları Neler?

  CELR, Ethereum üzerinde çalışan bir ERC – 20 tokenı olarak kullanılmaktadır. Ağ ekonomisinin (cEconomy) yönetimi için kullanılmaktadır. Farklı kullanım şekillerine sahip CELR, birçok işlevsel özelliği ile dikkat çekmektedir. Başlıca kullanım alanları ise kısaca şunlardır:

  • Hizmet ve işlemler karşılığında ortaya çıkan komisyonları zincir dışı sağlayıcılara ödeme ve ek maliyetleri karşılamak.
  • SGN üzerinde CELR stake etmek.
  • Likidite taahhüdü ispatı (PolC) sürecinde kullanılarak büyük likidite havuzu meydana getirmek.
  • Likidite Desteği Açık Artırması (LİBA) sürecinde de kullanılmaktadır.

  Celer Network (CELR) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Celer Network temelde ağa bağlı bir sistem olarak çalışmaktadır. Yani ayrı bir blok zincir olarak çalışmıyor. Projenin benzersiz olmasını sağlayan bu tür teknik detaylar ile blok zincir teknolojisinin sınırlarını zorladığı görülmektedir. Projenin teknik açıdan sahip olduğu bu detaylar endüstri için önemli çözümleri sunması sayesinde dikkat çekici bir yapıdadır.

  Celer Network’ün hem ödeme hem de akıllı sözleşme konusunda basit, hızlı ve güvenli zincir dışı işlem çözümleri sunması dikkat çekicidir. Buna ek olarak projenin benzersiz olmasını sağlayan başlıca unsurlar ise kısaca şunlardır:

  • Celer Network substrat framework kullanılarak geliştirilen ilk projeler arasında yer almaktadır.
  • Kripto blok zincir ağlarının verimini artırmak için ölçeklenebilirlik konusuna odaklanmıştır.
  • Gelecekte ortaya çıkacak küresel merkeziyetsiz blok zincir yapılarına karşı kurum içi çözümlerin sonuç getirmeyeceğinden emin olarak yoluna devam etmektedir.
  • State Guardian Network (SGN), Celer L2 platformunun sorunsuz çalışmasını sağlayan merkeziyetsiz ikinci katman servis alt yapısına sahiptir.

  Güncel Celer Network (CELR) Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 CELR fiyatı %celer-network+try% TL. Döviz cinsinden ise %celer-network+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Celer Network Coin 24 saatte %celer-network+yuzde%.

  Celer Network (CELR) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Celer Network (CELR) projesinin başlıca avantajları şunlardır:

  • Azaltılmış işlem gecikmelerine sahiptir.
  • Mikro ödemeler için azaltılmış komisyon oranları sunar.
  • Zincir dışı akıllı sözleşmeler için sıfır komisyona sahiptir.
  • Yeni düğümlerin birleştirilmesinde yatay ölçeklendirme sunar.
  • Kripto pazarındaki en güçlü stratejik ortaklara sahiptir.

  Celer Network (CELR) dezavantajlarından bazıları ise şunlardır:

  • Ölçekleme konusunda birçok rakip arasında gücünü kaybedebilir.
  • CELR sert fiyat dalgalanmaları nedeniyle kötü bir yatırım aracına dönüşebilir.
  • Blok zincir ve kripto alanında görülen risklerin tümüne sahiptir.

  Celer Network (CELR) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Celer Network (CELR) güvenilir kripto borsalarında listelenmektedir. Bu platformlar üzerinden kullanıcıların al – sat işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkündür. Piyasa değeri ve işlem hacmi ile ilk sıralarda yer alan borsalardan işlem gerçekleştirilmesi mümkündür. Celer Network (CELR) listeleyen borsalardan bazıları ise şunlardır:

  • Binance
  • KuCoin
  • io

  Celer Network (CELR) Coin Piyasa Bilgileri

  CELR maksimum 10 milyar token arzına sahiptir. Piyasa verilerine bakıldığında CELR inişli çıkışlı bir yapı izlemektedir. Token dağıtımına bakıldığında ise %25 PoLC madencilik ödülleri ve zincir dışı ekosistem geliştirmeleri, %20 ekip ve danışmanlar, %17 vakıf, %5 pazarlama ve ekosistem ve %33 satış olarak ayarlanmıştır.

  Piyasa hareketine bakıldığında ise Eylül 2021’de 0,19 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaştığı görülmektedir. Piyasalarda görülen riskler ve genel belirsizlik eğilimi nedeniyle yatırım için risk teşkil etmektedir. 

  Celer Network (CELR) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Celer Network (CELR) satın alarak portföylerini genişletmek isteyenler basit birkaç adımda bu işlemi tamamlayabilirler.

  • Adım: Binance, KuCoin veya Gate.io gibi CELR listelenen güvenli borsalardan birine erişim sağlanır.
  • Adım: Borsaya kayıt sayfasından kayıt işlemleri tamamlanır.
  • Adım: Kimlik doğrulama ve sms/e – posta aktivasyonu sonrası para aktarılır.
  • Adım: Bakiye nispetinde BNB, USDT, BUSD, BTC gibi çiftler ile alım gerçekleştirilir.
  • Adım: Güvenli hesaplarda saklanır.

  Özet Olarak

  Celer Network genel hatları ile blok zincir teknolojisinin sınırlarını zorlayan ve gelecek vaat eden bir proje olarak değerlendirilmektedir. CELR dalgalı bir piyasa seyri izlese de uzun vadede olumlu bir beklenti yaratmaktadır. Yatırım amaçlı tercih edeceklerin bu riskleri göz önünde bulundurması önerilmektedir. Projeden genel beklenti ise pozitif eğilim göstermektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle