Kripto Para

Cardano CEO’su Hoskinson: En rekabetçi 2 yıla giriyoruz

  Cardano blockchain ağının arkasındaki şirket Input Output Global (IOG) CEO’su Charles Hoskinson, gündeme dair açıklamalar yaptı. Etkinlikte konuşan Cardano patronu, önümüzdeki 2 yılın kriptolar için en rekabetçi dönem olacağını söyledi…

  En popüler kripto para projelerinden Cardano (ADA) coin fiyatındaki konsolidasyon sürüyor. Piyasada belirsizlik hakimken Cardano CEO’su Charles Hoskinson, Web Summit 2022 etkinliğine katıldı ve yatırımcılardan gelen soruları yanıtlardı. Cardano projesinin arkasındaki şirket olan Input Output Global (IOG) kurucusu, gelecek 2 yıllık sürecin kriptolar açısından rekabetçi olacağını belirtti. 

  Gelecek 24 Ay Rekabetçilik Ön Plana Çıkacak

  Kripto paraların dünya çapındaki benimsenmesi hızla artarken, göz ardı edilen bir tehlike gündeme geldi. Hoskinson, sektör temsilcilerinin bu tehlikeye odaklanması gerektiğini belirtirken, merkeziyetsiz bir sektör-kimlik çatışmasından duyduğu endişeyi dile getirdi. Blockchain uzmanı, sektörün ademi merkeziyetçiliği doğru şekilde işlemesi gerektiği uyarısında bulundu: 

  “Önümüzdeki 24 ay, kripto sektörü için en rekabetçi dönem olacak. Akıllı sözleşme rekabeti bitti. Önümüzdeki süreçte sektörde kimlik çatışmaları göreceğiz.” Kripto sektörünün geleceğine ilişkin açıklamalar yapan Charles Hoskinson, kripto sektöründeki rekabetin hızlanmasını bekliyor. IOG CEO’su ayrıca sektördeki kimlik çatışmalarında ademi merkeziyetçiliğin kazanması gerektiğini ifade etti. 

  Edinburgh Ademi Merkeziyetçilik Endeksi Tanıtıldı

  Hoskinson’un bu açıklamalarıyla birlikte Edinburg Ademi Merkeziyetçilik endeksi bir kez daha gündeme geldi. Cardano projesinin arkasındaki şirket Input Output Global (IOG) tarafından hazırlanan bu endeksin önümüzdeki yıllarda büyük ilgi görmesi bekleniyor. IOG yetkilileri ile Edinburg Üniversitesi’nin ortaklaşa geliştirdiği endeks, halka açık blockchain şirketlerini listeleyecek. 

  Yatırımcılar bu endekste yer alan kripto şirketlerinin ne kadar merkezi olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olabilecek. Input Output Global’in Edinburg Ademi Merkeziyetçilik Endeksi olarak tanıttığı bu endeks, dünyanın ilk blockchain ademi merkeziyetçilik endeksi oldu. Önümüzdeki aylarda kripto sektöründe oluşması beklenen bu rekabet ortamında endeksin önemi daha fazla artabilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle