Kripto Para

BTC madenciliğiyle günde 2 milyon dolar kar! 

  Çin’de artan baskıların ardından Kuzey Amerika’da daha çok gündeme gelmeye başlayan Bitcoin (BTC) madencilik işlemlerinde, Riot Blockchain’in satın aldığı Whinstone şirketine ait bir tesiste saatte 83 bin 333 dolarlık kar elde ediliyor. Kazancın günlük boyutu 2 milyon dolar seviyesinde.

  Kripto para piyasaları Mayıs ayında Çin’in artan baskıları ve yasakları ile derin bir geri çekilme yaşadı. Bu geri çekilmede başrolde yer alan Çin, yasaklayıcı ve baskıcı hamlelerini ilk olarak kripto para madencilerine yönelik gündeme getirdi. Çin’de kripto para madencilerine yönelik artan baskılar ve yasakların ardından, bölge sınır dışına çok ciddi madenci göçleri verdi. Bu baskılara kadar Çin, kripto madenciliğin en çok yapıldığı bölge konumundaydı. Ancak şimdilerde Kuzey Amerika bölgesi bu konuda bayrağı devralmaya aday gibi görünüyor.

  Riot Blockchain Karlı Bir Yatırım Yaptı

  Kuzey Amerika’da günden güne artan Bitcoin (BTC) madencilik işlemleri ve girişimlerinde madencilik kazançlarının boyutlarının da arttığı görülüyor. Teksas’ta sayıları on binleri aşan madencilik ekipmanları, her gün bağlı oldukları şirketlere milyonlarca dolarlık kazançlar sağlıyor. Nisan ayında, üstelik henüz Çin’deki baskılar tam anlamıyla bu kadar açık şekilde kendini göstermemişken Riot Blockchain şirketi Whinstone şirketini satın almıştı. Whinstone şirketine ait madencilik tesislerinin sağladığı kazanca bakıldığında, Riot Blockchain’in iyi bir yatırım yaptığı görülüyor.

  3 Büyük Binanın 2’si Madencilik Tesisi

  ABD’de madenciliğin merkezi haline gelmeye başlayan Teksas eyaleti, ülkenin en ucuz elektriğini vatandaşlara sunuyor. Bölgede yenilenebilir enerji ile elde edilen elektriğin fazla olması, bu bölgeyi de madenciler için en uygun ortama dönüştürüyor. ABD’li haber portalı Wired’ın ziyaret ettiği, Kuzey Amerika’nın en büyük madencilik tesisi Whinstone’da toplamda 3 büyük bina bulunuyor ve bunların ikisi madencilik tesisine dönüştürülmüş durumda.

  Günlük 2 Milyon Dolarlık Kar

  Söz konusu 2 binanın uzunluğu 300 metre ve binalar 6 metre yüksekliğe sahip. Her iki binanın da neredeyse her noktasında madencilik cihazı bulunuyor. Her bir binada 30 bin cihaz bulunuyor ve her bir S19 cihazı günde 30 dolar kar getiriyor. 30 bin cihazın olduğu 2 bina göz önüne alındığında tesisin saatlik elde ettiği kar 83 bin 333 dolara kadar çıkıyor ve bu meblağ günlük 2 milyon dolara denk geliyor. Riot Blockchain şirketi, Nisan ayında Whinstone şirketini 651 milyon dolara satın almıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle