Kripto Para

BTC ayı piyasası bitiyor mu? Usta analistler açıkladı

  Kripto paralarda uzun süredir devam eden ayı piyasasının ne zaman biteceği merak ediliyor. Yatırımcıların sabrı tükenmeye ve kripto sektörlerinin iflas bayraklarını çekmeye başladığı bu dönemde usta analistler görüşlerini paylaştı…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto paralardaki ayı piyasası etkisi sürüyor. FTX çöküşü ile birlikte derinleşen satışlar, piyasada FUD ortamını tetikledi ve kripto para birimlerindeki değer kaybı hız kazandı. Şu anda konsolide olmaya devam eden kripto para piyasasında son bir ayda BTC yüzde 20, ETH ise yüzde 30’un üzerinde kayıp yaşadı. 

  Zaman zaman kısa vadeli kazanımlar yaşansa da yatırımcılar bu rallileri ayı piyasasında dinlenme olarak görüyor. Üstelik FTX çöküşü ile birlikte sektöre olan güven ortamı da sarsıldı. Uzmanlara göre yakın gelecekte kripto paralarda boğa rallisini başlatabilecek net bir katalizör görülmüyor. Analistler piyasanın döneceği yönündeki spekülasyonlarına devam ederken dikkat çeken paylaşımlar geldi. 

  Ayı Piyasasında Dip Bulundu Mu?

  Anonim kripto para analisti TradingShot, son paylaşımında Bitcoin grafiğinde bir yıldan fazla süredir en güçlü haftalık hacmini gördüğünü söyledi. Bu hamle, yükseliş eğiliminin tersine döndüğünü de gösterebilir. TradingShot kripto para analisti, bunun Bitcoin’de eğilimin tersine dönüşü ile ilgili olmasına dikkat çekti. BTC ticaret hacmi artışı 19 Kasım 2018 ile 13 mayıs 2019 arasında da benzer şekilde görülmüş ve bu dönemler ayı döngüsünün dip seviyeleri olmuştu. 

  Bitcoin’de Kötü Haberler Gelebilir 

  Kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken bir paylaşımda bulunan TradingShot’ın aksine Ecoinometrics isimli analist düşüş riskine dikkat çekti. Kripto para dünyasını vuran kötü haberlerin bazı stresli zamanlarda Bitcoin’de hala ciddi düşüş yaratabileceğini söyledi. Usta analist, son 13 yılda BTC’nin sadece birkaç kez görülen finansal koşullardan geçtiği bu dönemde yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini hatırlatıyor. 

  Anonim analist Ecoinometrics, son paylaşımında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini vurabilecek kötü haberler gelebileceğini söyledi. Bunun yanı sıra RektCapital, 330.000 takipçisine borsa çöküşlerinin tarihsel bir döngü yarattığını söyledi. Ünlü analiste göre BTC dip yaptığı her dönemde bir kripto para borsası çöküş haberiyle gündem oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle