Kripto Para

Bitcoin yükselişi ile Tesla’yı geride bıraktı

  Son dönemlerde yükselişte olan Bitcoin’e yönelik bir açıklama daha gündeme geldi. Bu yıl gösterdiği büyük artış ile 62 bin dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin, performansı ile dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Gösterdiği yükseliş ile Tesla’yı geride bıraktığı konuşulan Bitcoin’in önümüzdeki dönem rezerv para birimi olarak kullanılabileceği iddiaları ortaya atıldı.

  Küresel çapta önde gelen kripto para analisti Mike McGlone, özellikle bu yıl piyasaları şekillendiren ve artışını sürdüren Bitcoin’e yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Ünlü isim yaptığı açıklamada Grayscale’in Bitcoin Fonu’nun teknoloji devi Tesla’nın hisselerini geride bıraktığını ortaya koydu. ABD’de gündemde olan ETF beklentisi nedeniyle Bitcoin’in artış gösterdiğini vurgulayan McGlone, kripto paranın daha da yükselmesini beklediğini söyledi.

  Bitcoin’in yükselmesindeki bir başka nedenin de Tesla şirketinin CEO’su olan Elon Musk’ın hareketlerinin ve açıklamalarının neden olduğunu belirten McGlone, Musk tarafından yapılan açıklamaları diğer şirketler karşısında büyük farklılık taşıdığını ortaya koydu. Ünlü analist Tesla’nın Bitcoin ile araç alma imkânı tanımasının şirketin büyümesini desteklediğini belirtti. McGlone Tesla’nın büyüme oranının Bitcoin’in gerisinde kalmasında, araç alımında kullanılan Bitcoin’lerin itibari paraya çevrilmeden saklanmasının etkili olduğunu belirtti. 

  ETF başvuruları Bitcoin’i küresel çapta rezerv para birimi yapabilir

  Bitcoin piyasalarında Tesla hisselerine karşı yaklaşık yüzde 50 artış olduğunu belirten stratejist Mike McGlone, ABD’de piyasaya girecek olan Etf’ye de dikkat çekti. ETF beklentisinin Bitcoin’in fiyat artışı üzerinde etkili olduğunu belirten Glone, Bitcoin’in gelişmesine katkı sağlayacak olan birçok kurumun EFT İÇİN başvuruda bulunduğunu açıkladı.

  Glone yapılan ETF başvurularının kabul edilmesi sonrası Bitcoin’in küresel çapta rezerv para birimi olarak kabul edilebileceğini belirtti. Ünlü analist artış göstermeye devam eden Bitcoin’in dijital rezerv olma yolunda sağlam adımlar ile ilerlediğini belirtti.

  McGlone Bitcoin’den büyük sıçrama bekliyor

  Mike McGlone yaptığı açıklama ile Bitcoin fiyatına yönelik tahminlerini de açıkladı. Ünlü analist geçtiğimiz dönemde 62 bin dolar seviyesine kadar çıkan Bitcoin’in küresel rezerv para birimi haline gelmesi ile 400 bin dolar gibi zirveleri görebileceğini söyledi. Beklentinin çok fazla olarak eleştirilebileceğini söyleyen Glone, şuan 1 yıl önce eleştirilen seviyelerin yaşandığını hatırlatarak yıllara göre artış grafiğini değerlendirdi. Glone, hiçbir şeyin imkânsız olmadığını söyledi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle