Kripto Para

Binance için çember daralıyor! Yeni darbe HSBC’den

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Birleşik Krallık bölgesinde bir darbeyle daha karşılaştı. Ülkelerin inceleme, soruşturma ve yaptırımlarıyla köşeye sıkışan Binance’a son darbe dev bankacılık kuruluşu HSBC’den geldi.

  Dünyanın hemen hemen her yerinde kripto para yatırımcılarına yönelik hizmetler sunan, işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son dönemlerde iyice köşeye sıkışmaya başladı. Farklı bölgelerdeki birçok ülkeden arka arkaya inceleme, soruşturma ve yaptırım kararlarıyla karşılaşan Binance, bu kez darbeyi HSBC’den yedi. HSBC, Birleşik Krallık bölgesinde yoğun bir soruşturmaya maruz kalan Binance için “mümkün olan her yerde” erişimleri engelleyeceğini duyurdu.

  Binance’a Birleşik Krallık’tan Bir Darbe Daha

  Binance borsası, yakın tarihlerde Birleşik Krallık, Kanada, Japonya, Tayland, Hong Kong, Cayman Adaları, Singapur ve Malezya gibi birçok ayrı bölgede, ülkelerin regülatörleri tarafından soruşturmalara maruz kaldı. Birçok ülke, bölgede lisanssız hizmet veren borsanın işlemlerini askıya aldı ya da yasal düzenleme adımlarının atılabilmesi için borsaya süre tanıdı. Gelen kararlar üzerine yaptığı açıklamalarda “düzenleyiciler ile iletişim kuramadığını” açıklayan Binance, Birleşik Krallık bölgesinden bir darbe daha yedi.

  Banka, Önlemin Risklere Yönelik Endişeden Kaynaklandığını Duyurdu

  Normal şartlarda HSBC bankasının müşterileri, Binance borsasına para yatırım-çekim işlemlerini rutin bir şekilde yapabiliyordu. Ancak 3 Ağustos tarihinde banka müşterileri Binance’a yönelik işlemlerini tamamlayamadı ve bankanın bir duyurusu ile karşılaştı. HSBC, müşterilerine Binance’a yönelik kredi kartı ödeme işlemlerinin bir sonraki duyuruya kadar askıya alındığını duyurdu. Banka, söz konusu askıya alma duyurusunda müşterilerine “Alınan bu önlem, sizin için olası riskler konusundaki endişelerimizden dolayı alındı” dedi.

  Birleşik Krallık’ta HSBC Bu Adımı Atan 3. Banka Oldu

  Banka, müşterilerine yaptığı duyuru ve uyarıda daha sonra, Finansal Otorite’nin (FCA) Haziran ayında yayınlanan ve Birleşik Krallık’ta Binance’ın herhangi bir düzenlenmiş faaliyet yürütmesine izin verilmediğini ifade eden duyuruya yer verildi. HSBC bankasından daha önce Birleşik Krallık bölgesinde Barclays ve Banco Santander bankaları da geçtiğimiz ay müşterilerinin Binance’a para yatırma işlemlerini askıya almıştı.

  Barclays ve Banco Santander bankalarıyla birlikte HSBC bankası da aynı adımı attı. Her üç banka da söz konusu kısıtlama duyurusunu yaparken, FCA’nın uyarısını referans gösterdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle