Kripto Para

Aptos 20 milyon APT’yi airdrop ile ücretsiz dağıtacak!

  Sosyal medyada 2 aydan uzun süredir kripto para sahalarında dolaşan Aptos Coin (APT), birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Ekibin ağ vizyonunun övülmesiyle dikkat çeken bu yeni proje, büyük bir airdrop ile erken dönem destekçilerini sevindirdi. Aptos Vakfı, 20 milyon 76 bin 150 APT token’ı airdrop ile ücretsiz vereceğini açıkladı.

  Hafta başında çok sayıda kripto para borsası, trade işlemleri için Aptos Coin’i (APT) listeleyeceğini açıkladı. Söz konusu borsalara Binance, Coinbase ve FTX gibi dev borsalar da dahil olduğu için, proje kısa sürede yoğun ilgi gördü. Öte yandan borsaların tümü token listelemeleri ile ilgili raporlar da yayınladı. Bu durum, projenin taraftarlarının listeleri tam olarak desteklediğini gösteriyor. Son günlerin en çok konuşulan blok zinciri Aptos, büyük bir airdrop ile destekçilerini heyecanlandırdı. Aptos Vakfı, daha önce testnet’lere dahil olan 110 bin 235 katılımcısına 20.076.150 APT token’ı airdrop yoluyla ücretsiz dağıtacağını açıkladı.

  Aptos’un APT Token’ı İçin Airdrop Bilgileri

  Aptos Vakfı’ndan gelen açıklamalara göre Aptos Incentivized Testnet için başvuruda bulunan ya da bir “APTOS:ZERO” testnet NFT’si basan kullanıcılar airdrop alabilecek. Airdrop için istenen koşulları karşılayan kullanıcılara, “ airdrop@aptosfoundation.org “ adresi üzerinden e-mail gönderilecek. Yapılan açıklamada bunun bir airdrop olduğu ve ilerleyen dönemlerde Aptos topluluğunu desteklemek adına fırsatların da değerlendirileceği belirtildi.

  Bir diğer yandan borsalar, Aptos’un APT token’ını listelemek için büyük bir rekabetin içine girdi. Başta Binance ve Coinbase olmak üzere neredeyse tüm büyük borsalar APT’yi listeleyeceklerini duyurdu. İşlemler, 18 Ekim TSİ 04.00 itibariyle açıldı ve ilk dakikalarda APT token Binance borsasında 15 dolar civarında seyretti.

  Proje Diem’den Doğdu

  3 yıllık bir çalışmanın sonucunda 350 kişiden fazla geliştirici ile oluşturulan Aptos, yaygın biçimde kullanılan merkezi olmayan uygulamalar (DApps) oluşturabilmesi amacıyla geliştirilmiş ölçeklenebilir, güncellenebilir ve düşük maliyetli bir blok zinciri olarak ortaya çıkarıldı. Proje, Facebook’un politikacıların baskısı nedeniyle bir türlü çıkaramadığı Diem projesinden doğdu ve Aptos’un birçok çalışanı ve proje ekibinden birçok isim, daha önce Diem ve Facebook’ta görev yapıyordu.

  APT Token Arzı Nasıl Belirlendi?

  12 Ekim 2022 itibariyle yayınlanan Aptos ağının ATP token’ı, 1 milyar arz ile piyasaya sürüldü. Bu arzın yüzde 51,02’si topluluğa, yüzde 19’u ana katılımcılara, yüzde 16,50’si Aptos Vakfı’na, yüzde 13,48’i ise yatırımcılara ayrıldı. APT token 1 milyarlık arza 2027 yılının sonunda ulaşacak. Token arzının 2032 yılı itibariyle 1,5 milyarı aşabileceği tahmin ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle