Kripto Para

SVB’nin ana şirketi iflas başvurusunda bulundu!

  İflas eden Silicon Valley Bank’ın ana şirketi SVB Group iflas koruma başvurusunda bulundu! Başvuru ile birlikte Bitcoin’de kısa bir panik yaşanırken sular duruldu ve lider kripto para birimindeki yükseliş eğilimi korundu.

  Geçtiğimiz Cuma günü kapatılan ve bir bankacılık krizinin var olduğu konusundaki düşünceleri güçlendiren ABD merkezli Silicon Valley Bank (SVB) ile ilgili bir gelişme bugün piyasaları tedirgin etti. SVB’nin ana şirketi SVB Group, iflas koruma başvurusunda bulundu!

  SVB Group İflas Koruma Başvurusunda Bulundu

  Cuma günü iştiraki ABD’li düzenleyiciler tarafından kapatılan SVB Group, Bölüm 11 iflas koruma başvurusunda bulundu. Kararla ilgili konuşan SVB Financial yeniden yapılandırma başkanı William Kosturos, “Bölüm 11 başvurusu, holding şirketinin değerli işletmeleri ve varlıkları, özellikle SVB Capital ve SVB Securities için seçenekleri değerlendirirken değerinin korumasına izin verecek” ifadelerini ile kararı değerlendirdi.

  Forbes’in haberine göre iflas koruma başvurusunda bulunan SVB Group, Kosturos’un açıklamasında da yer aldığı gibi satın alma sürecinde müşteri taleplerine karşı koruma alarak daha az zarar görecek. Başvurunun ne şekilde kabul göreceği ve ilerleme şekli ise kripto para piyasaları tarafından da yakından izlenecek.

  Kripto Para Piyasalarında Kısa Bir Panik Yaşandı!

  Sert yükselen kripto para piyasalarının SVB Group’un iflas başvurusuna ilk tepkisi olumsuz oldu. Bitcoin haber ile birlikte yüzde 2 geri çekildi. Kısa bir panik ardından süreç normale dönerken, yaşanan bu hareketler SVB’nin kapatılma haberi ve USDC ihraç eden Circle’in depeng haberi ile benzerlik göstermedi. Piyasalarda şu an ABD Merkez Bankası’nın (FED) bankaları kurtarmak için fonlandığı 300 milyar doların etkileri fiyatlanıyor.

  DonAlt Banka İflaslarını Olumlu Görüyor!

  ABD’de yaşanan bankacılık krizi geleneksel finansla birlikte kripto para piyasalarını da tedirgin ederken, Twitter üzerinden yaptığı analizler ile yakından izlenen anonim kripto analisti DonAlt piyasadan farklı düşünüyor. Lehman Brothers’in batışına yol açan 2008 Mali Krizinin Bitcoin’in doğuşunu tetiklediğini söyleyen DonAlt, iflas eden bankalarla birlikte lider kripto para biriminin daha fazla ilgi çekeceğini ve iyi bir fiyatlama göreceğini söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle