Kripto Para

Ripple ortaklığını bozdu, hisseleri satışa çıkardı

  Son dönemlerin en çok konuşulan blockchain şirketi Ripple, MoneyGram ile ortaklığını bitirmişti. Şirket ödeme platformundaki hisselerinin tamamını satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Satış işlemleri için ilk adımlar atıldı.

  Ripple ve MoneyGram şirketlerinin ortaklığı hafta başında yapılan bir açıklama ile son bulmuştu. Ripple şirketinin SEC ile davalık olmasının ardından şirketin büyük ortakları arasında yer alan ödeme platformu MoneyGram ilk olarak işlemleri askıya almış ardından da ortaklığın sonlandığını açıklamıştı. İki platform arasında şubat ayında duran ticari işlemler bu hafta tamamen son buldu.  Bu gelişmenin ardından Ripple platformdaki hisselerini satma kararı aldı.

  Popüler ödeme platformu MoneyGram, Ripple şirketinin ödeme çözümü olan ODL’yi kullanıyordu. Bu kullanımın SEC davasının etkisi ile son bulmasının ardından Ripple platformdaki hisselerinin satışa çıkarmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvuru yaptı. Şirketin tüm hisselerini nakde çevirmesi bekleniyor.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Şirket Jefferies Group ile anlaşma imzaladı

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yeni başvuru yaptığı bilinen Ripple, ödeme platformu MoneyGram hisselerinin tamamını satışa çıkarak. Ünlü blockchain şirketinin satış işlemlerini gerçekleştirmek için ilk adımı attığı da açıklandı.

  Ripple satış işlemlerinin gerçekleştirmek için ABD’nin çok uluslu yatırım bankası Jefferies Group ile anlaşma imzaladı. Banka ile yapılan anlaşma sonrasında hisse senetlerinin satışının 11 mart tarihinde başladığı açıklandı. 30 Eylül 2021 tarihine kadar MoneyGram hisselerinin satışını sürdürecek olan Ripple’ın sattığı hisselerin toplam değeri ise merak konusu oldu.

  Ripple hisselerinin toplamı 8.2 milyon ediyor

  Ripple şirketinin 11 mart tarihi itibari ile satışına başladığı hisselerin toplam tutarının 8.2 milyon dolar olduğu biliniyor. Bununla beraber hisselerin toptan bedeli hisse bölünmesi ya da ters hissi bölünmesi teknikleri ile de hesaplanabilir.

  Ripple MoneyGram ile ortak olduğu 2019 yılının başından bu yana ilk hisse satışını aralık ayında gerçekleştirmişti. Şirket şuanda 6.9 milyon dolarlık hisseye sahip. Bununla beraber hisse satışlarında şirketten yatırımcıya yapılan satışlarda kullanılan varantları da kullanma seçeneği olan Ripple’ın süreci nasıl devam ettireceği henüz net olarak bilinmiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle