Kripto Para

Ripple 1 Ocak'ta devasa miktarda XRP kilidi açacak

  Kripto para yatırımcılarını yakından ilgilendiren haberler Ripple şirketinden geldi. Blockchain tabanlı dijital ödeme ağı, 1 Ocak 2024’te önemli miktarda XRP’nin kilidini açacağını duyurdu.

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı hareketler devam ederken Ripple’dan dikkat çeken açıklamalar geldi. Blok zinciri tabanlı dijital ödeme şirketi, 1 Ocak’ta platformun yerel kripto para birimi XRP hakkında önemli bir gelişme yapacak. Şirketin resmi duyurusuna göre yeni yılda tam 620 milyon dolar değerindeki XRP’nin kilidi açılacak.

  Devasa miktarda XRP’nin piyasaya sürülmesi ile ilgili detaylar gelmeye başladı. Bu sürüm, şirketin 2017’den beri faaliyette olan emanet sistemi kullanarak toplam XRP arzını kontrol etme hedefiyle paralel. Söz konusu sürüm Ripple (22) ve Ripple (23) adındaki iki özel cüzdandan 3 işlem yoluyla yapılacak.

  Ripple Aralık Ayında 310 Milyon XRP Sattı

  Kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmayan gelişmelerle birlikte XRP yatırımcıları yeni yıla şok dalgasıyla girebilir. Şirketin hazırladığı son eylem planı, Ripple’ın aralık ayında 1 milyar XRP’nin kilidini açmasının ardından geldi. Bu miktarın büyük bir kısmı 2027 yılının Nisan ve Mayıs ayları için planlanan gelecek sürüm tarihleri için yeniden tahsis edildi.

  XRP yatırımcılarını endişelendiren gelişmelerle ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Ripple’ın aralık ayında haftalık işlemlerle toplam 310 milyon XRP sattığı biliniyor. Şirketin emanet sistemi, XRP’nin kripto para piyasasındaki istikrarını korumak amacıyla özel olarak tasarlandı. Bu sistemle düzenli olarak XRP kilidi açılmaya devam ediyor.

  XRP Arzı Sürekli Dengeleniyor

  Kripto para piyasasında popüler varlıklardan biri olan XRP yeni yıla hareketli girecek. Ripple’ın emanet sistemi sayesinde XRP arzında bir denge sağlanmış oluyor. Şirket bu yolla piyasadaki olası arz fazlasını önlemeyi ve fiyat istikrarı sağlamaya dikkat ediyor.

  Blok zinciri tabanlı dijital ödeme şirketi Ripple, bu emanet sistemi ile her ay 1 milyar tokeni piyasaya sürüyor. Bu uygulama, Ripple’ın XRP’nin likiditesini ve toplam arzını yönetmede önemli bir yere sahip. XRP fiyatının 620 milyon dolarlık kilit açıldıktan sonra nasıl tepki vereceği merak konusu oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle